رییس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص در میناب با میانجیگری مسئولین قضایی، لحظاتی پیش از اجرای حکم از چوبه دار رهایی یافتند.

علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان در گفت‌وگو با میزان اعلام کرد: ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص نفس در شهرستان میناب با میانجیگری مسئولین قضایی و جلب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: این احکام قرار بود صبح امروز در زندان میناب اجرا شود و خانواده مقتولین تا آخرین لحظات بر آن اصرار داشتند که با تلاش مسؤولان قضایی استان و با استناد به عفو و رأفت اسلامی خوشبختانه رضایت خود را در پای چوبه دار اعلام نمودند.

علی صالحی در ادامه افزود: این محکومان به جرم قتل عمد از سال ۸۹ و ۹۵ در زندان میناب منتظر اجرای حکم قصاص بودند، اما سرانجام با تلاش مسئولان قضایی و شورا‌های حل اختلاف و همچنین میانجیگری معتمدین محلی، اولیای دم رضایت خود را لحظاتی پیش از اجرای حکم اعلام نمودند و این محکومین از قصاص نفس رهایی یافتند.

صالحی همچنین گذشت این دو خانواده را اقدامی درخور تحسین و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از تلاش و کوشش مسئولین قضایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب، شورای حل اختلاف زندان و همچنین معتمدین و ریش سفیدان محلی این شهرستان در برقراری صلح و سازش قدردانی کرد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با اشاره به تأکیدات و نگاه ویژه ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.