آیین تکریم و معارفه رییس شورا‌های حل اختلاف استان قزوین با حضور رییس کل دادگستری، مسئولان قضایی و کارمندان شورای حل اختلاف استان برگزار شد.

آیین تکریم و معارفه رئیس شورا‌های حل اختلاف استان قزوین با حضور رییس کل دادگستری، مسئولان قضایی و کارمندان شورای حل اختلاف استان برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: همه باید به عنوان خدمتگزار مردم تلاش کنیم و با شفافیت در محور قانون حرکت کنیم و این تنها راهی است که می‌تواند ما را به موفقیت برساند و غیر از این هر راهی ما را از اهداف عالی و رسیدن به قله‌های عزت و اقتدار دور خواهد کرد.

مقام ارشد قضایی استان قزوین بیان کرد: یکی از اقدامات جدی دستگاه قضایی که در دوره حجت الاسلام و المسلمین رئیسی دنبال خواهد شد صیانت از حقوق عامه است. باید توجه به مردم، خواست مردم، معیشت مردم و صیانت از حقوق مردم برای همه ما در دستور کار باشد.

وی گفت: دستگاه قضایی یک مجموعه مخالف با فساد است و مبارزه بی امان با فساد در دستور کار ماست و سوگند خورده ایم تا در جهت احقاق حق و عدالت حرکت کنیم.

وی گفت: شورا‌های حل اختلاف باید با قدرت کار خود را به ویژه در بخش‌هایی که در جهت صلح و سازش و کاهش ورودی پرونده به دادگستری است، انجام دهند و با اخلاص، پیگیری و جدیت تلاش کنند تا مشکل مردم حل شود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی اذعان کرد: امیدواریم امسال شاهد آن باشیم تا شورا‌های حل اختلاف استان در شاخص‌های صلح و سازش، کاهش ورودی پرونده، کاهش نقض آرا، کاهش نارضایتی ارباب رجوع در کشور جزو استان‌های برتر باشد.

در ادامه رییس جدید شورا‌های حل اختلاف استان در رابطه با اهمیت خدمت گزاری به مردم گفت: یکی از مسائلی که دین اسلام به آن اهمیت فراوان داده است، خدمت به مردم است و برترین وسیله برای تقرب به خداوند متعال این خصلت نیکو است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری افزود: تسریع در رسیدگی ها، احیاء حقوق عامه، کاهش پرونده‌های ورودی و افزایش کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها از اولویت‌های کاری بنده در شورای حل اختلاف می‌باشد که امیدواریم با همراهی همه بتوانیم گره گشای مردم باشیم.

در پایان از زحمات حجت الاسلام والمسلمین زمانی تقدیر و حجت الاسلام والمسلمین حیدری بعنوان رییس جدید شورا‌های حل اختلاف استان معرفی شد.