رییس کل دادگستری استان ایلام در ادامه دیدار‌های سرزده خود از حوزه‌ها و مجتمع‌های قضایی استان، از شعب مختلف دادسرا و دادگاه‌های شهرستان ایوان بازدید کرد.

علی دهقانی رییس کل دادگستری استان ایلام در ادامه دیدار‌های سرزده خود از حوزه‌ها و مجتمع‌های قضایی استان، با حضور در شهرستان ایوان از شعب مختلف دادسرا و دادگاه‌های این شهرستان بازدید کرد.

رییس کل دادگستری استان ایلام، در این بازدید از نزدیک با تعدادی از مراجعان، همکاران قضایی و کارکنان اداری دادگستری شهرستان ایوان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این بازدید در جریان مشکلات مراجعان حاضر در این مجموعه قرار گرفت و دستور پیگیری‌های لازم را در خصوص رسیدگی به مشکلات مطرح شده، صادر کرد.

دهقانی در جمع قضات و کارکنان اداری حوزه قضایی شهرستان ایوان بیان داشت: انتظار ما از همکاران قضایی و اداری این است که در روند کاری خود از تمامی ظرفیت‌ها و بستر‌های موجود برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به مردم شریف این شهرستان بیش از گذشته استفاده کنند.

وی افزود: تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت مراجعین هدف اصلی دستگاه قضایی است و به همین خاطر بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای از حوزه‌های قضایی استان انجام می‌شود تا خدماتی که توسط همکاران ارائه می‌شود بهبود یابد. هدف از بازدید‌ها، شناسایی نقاط ضعف و قدرت و برنامه ریزی برای رفع نواقص و کمبود‌ها است.

رییس کل دادگستری استان ایلام بهبود وضعیت خدمت‌رسانی، تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی و بهره‌گیری از دادرسی الکترونیک را به عنوان گامی مؤثر برای تحقق عدالت آسان، در زمره مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های دستگاه قضایی استان ایلام عنوان کرد.

دهقانی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی قوه قضاییه در خصوص ثبت الکترونیک پرونده‌ها و ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی، خواستار برنامه‌ریزی، تلاش مضاعف و کار جهادی به منظور تسریع در روند تحقیقات، رسیدگی و اجرای احکام شد و بر لزوم توجه ویژه به صیانت از حقوق شهروندی در جریان دادرسی‌ها تأکید کرد.