رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه در تمامی پرونده‌ها سازش را در اولویت قرار دهید گفت: با اقناع مردم سعی در حل اختلافات به صورت ریشه‌ای داشته باشید.
توسلی زاده در قالب هیاتی از معاونین خود برای بازدید از دادگستری شهرستان سنقر و دیدار با قضات و کارکنان و بررسی عملکرد حوزه قضایی این شهرستان عازم شدند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر در دسترس بودن مردم و آسان کردن کار‌ها برای ایشان تاکید کرد: اعتقاد ما بر این است هر چه در کنار مردم و حلال مشکلات آن‌ها باشیم به رسالت انقلابی و ولایی بودن خود عمل کرده ایم.

وی تاکید کرد: در تمامی پرونده‌ها سازش را در اولویت قرار دهید و با اقناع مردم سعی در حل اختلافات به صورت ریشه‌ای داشته باشید. اقناع مردم خدمت به نظام است.

توسلی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استفاده حداکثر از مجازات‌های جایگزین حبس تصریح کرد :قضات مجازات زندان را برای جرائم مهم و خشن بکار گیرند، در غیر اینصورت بر اساس رهیافت‌های قانونی از احکام جایگزین و حتی المقدور افراد مجرم را در امور مذهبی بکار گیرند که علاوه بر گذران دوران محکومیت بهره معنوی نیز گیرد.

وی با بیان اینکه بر آنیم پرونده‌های معوق را تا پایان شهریور تعیین تکلیف کنیم یادآور شد: معتقدم حتی در پرونده‌هایی که منع تعقیب صادر می‌شود قضات ورود کنند و اختلاف طرفین را حل کنند.

در این دیدار حسینی کیا نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز خواهان استفاده بیشتر از جایگزین‌های حبس شد و با عنایت به حجم زیاد پرونده‌ها در شورا‌های حل اختلاف شعبه‌ای تحت عنوان صلح و سازش تشکیل شود.