در جریان یک مأموریت پلیسی، هنگامی که مأموران قصد ورود به مخفیگاه مجرم سابقه‌دارِ جلب‌شده را داشتند، شهید «سفیدی نسب» ناجوانمردانه با ضربات چاقوی مجرم شرور مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات به فیض شهادت نائل آمد.

صبح روز یکشنبه ۲۳ شهریور سال جاری، «محمدرضا سفیدی نسب» مسئول مبارزه با مواد مخدر کلانتری ۲۲ طالقانی تبریز به اتفاق مأموران انتظامی در راستای اجرای حکم قضایی برای دستگیری فردی جلب‌شده که از قاچاقچیان مواد مخدر و مجرمی سابقه‌دار است، به محل اختفای وی عزیمت کردند.

در جریان این مأموریت، هنگامی که مأموران قصد ورود به مخفیگاه مجرم سابقه‌دارِ جلب‌شده را داشتند، «سفیدی نسب» ناجوانمردانه با ضربات چاقوی این فرد مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات به فیض شهادت نائل آمد.
متهم پس از به شهادت رساندن شهید سفیدی نسب توسط مأموران دستگیر شد و مراحل رسیدگی‌های قضایی در مورد وی در حال انجام است.

ضارب شهید سفیدی‌نسب از مجرمان سابقه‌دار است که نگهداری ماده مخدر کریستال، استعمال مواد مخدر، نگهداری هروئین و شیشه و مباشرت در قتل عمدی با ضربات چاقو تنها بخشی از سوابق شرارت وی است.

بابک محبوب علیلو دادستان عمومی و انقلاب استان آذربایجان شرقی در تشریح جزییات سوابق این متهم، گفت: این فرد محکوم به حبس و جریمه نقدی به جرم نگهداری ماده مخدر کریستال در اسفند سال ۸۸ بوده که پس از طی دوره محکومیت در خرداد سال ۹۴ از زندان آزاد شده است.

وی ادامه داد: این متهم در سال‌های بعدی نیز به جرم سرقت خودرو و جرایم مرتبط با مواد مخدر محکوم شده است.

دادستان آذربایجان شرقی افزود: ضارب شهید سفیدی‌نسب، که از مجرمان سابقه دار است در حین جنایت ارتکابی علیه مسئول مبارزه با موارد مخدر کلانتری ۲۲ طالقانی تبریز علاوه بر چاقو به عنوان آلت قتاله، اسپری اشک آور نیز به همراه داشت.

اما محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی نیز طی پیامی شهادت محمدرضا سفیدی‌نسب این عضو نیروی انتظامی توسط یک مجرم سابقه‌دار را تسلیت گفت و تصریح کرد: یاد و خاطره این سرباز سرافراز و شهید مدافع حریم امنیت که جان خود را در راه ایجاد نظم و آرامش و مبارزه با هنجارشکنان و اخلال‌گران امنیت جامعه در طبق اخلاص گذاشت، در یاد و خاطره مردم قدرشناس تبریز و آذربایجان جاودانه خواهد ماند. امنیت مثال‌زدنی ایران اسلامی در پرتو دلاوری و فداکاری چنین غیورمردانی است که نظم و آرامش جامعه را بیشتر از جان گران‌بهای خویش پاس می‌دارند و تاکنون نیز شهدای بسیاری تقدیم این راه عزیز کرده‌اند.

اشرار و قاتلان هیچ نقطه امنی ندارند

بدون تردید، اشرار، قاتلانِ متجاسر، توزیع‌کنندگان مواد مخدر، متجاوزان به عنف، برهم‌زنندگان امنیت اجتماعی و اخلالگران نظم عمومی، هیچ نقطه امنی در کشور ما ندارند و دستگاه قضا و نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با این عناصر شرور و ضدامنیتی، کوچکترین مسامحه‌ای را به خرج نمی‌دهند.

عوض کردن جای «جلاد» و «شهید» توسط عناصر ضدانقلاب

البته در این میان، مدتی است، همزمان با کارزار فشار حداکثری علیه ایران، در زمینه پروژه تبلیغاتی علیه قوه قضاییه، رسانه های فارسی زبان خارج از کشور، به همراه عناصر ضد انقلاب سلطنت‌طلب، تجزیه طلب و گروهک تروریستی منافقین در فضای مجازی هجمه گسترده ای به راه انداخته اند.

تحریف واقعیت و مظلوم نمایی از تروریست‌ها و قاتلین و معرفی آن‌ها به عنوان فعال سیاسی و معترض، یکی از محوری ترین اقدامات تبلیغاتی علیه قوه قضاییه در مبارزه همه جانبه با فساد و ناامنی است.

نمونه‌هایی از این دست اقدامات را چند وقت اخیر مانند پرونده قتل یک کارمند سازمان آب شیراز بدست نوید افکاری یا قصاص عامل شهادت شهید امنیت، مصطفی ثنایی و قاتل خیابان پاسداران مشاهده کرده ایم.

ضدانقلاب و معاندین با تاکتیک عوض کردن جای «جلاد» و «شهید»، پس از آنکه موعد محاکمه و مجازات قانونی اشرار و قاتلان فرا می‌رسد، نعره‌های حقوق بشری سر دهند و ماشین عملیات روانی خود علیه کشور ما را به حرکت درآورند.

در زمینه شهادت شهید «سفیدی نسب»، مسئول مبارزه با مواد مخدر کلانتری ۲۲ طالقانی تبریز بدست یک قاچاقچی مواد مخدر و مجرم سابقه‌دار، هم باید منتظر کمپین‌های مجازی و رسانه ای با انواع هشتگ و ادعاهایی مثل اعتراف تحت شکنجه و … در حمایت از قاتل باشیم.