مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس با بیان اینکه در سال گذشته ۸ هزار و ۱۵۹ سند مالکیت در قالب قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن در این استان صادر شده است گفت: در سه ماهه ابتدایی سال جاری یک هزار و ۴۰۰ سند صادر شده است.
سید مهدی هاشمی با اشاره به ضرورت تسهیل در مستند سازی املاک و اراضی روستا‌ها و شهر‌های با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر، این امر را لازمه توسعه روستایی و به تبع آن حرکت در مسیر توسعه پایدار دانست و از آمادگی ادارات تابعه این اداره کل جهت سرعت بخشی به صدور این اسناد در صورت تعامل ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان خبر داد.
وی افزود: صدور ۸ هزار و ۱۵۹ سند مالکیت در قالب قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن در این استان طی سال گذشته و نیز یک هزار و ۴۰۰ سند در سه ماهه ابتدایی سال جاری حاصل تلاش بی وقفه کارشناسان این اداره کل و همکاری ادارات بنیاد مسکن فارس بوده  است و این موضوع  حاصل تعهد این ادارات در راستای حل مشکلات سندی روستاییان و اقشار بی بضاعت جامعه است.
هاشمی با بیان این که قانون ساماندهی از قوانین بسیار مهم و تسهیل گر در جهت ارائه خدمات به قشر کم درآمد است تصریح کرد: امیدواریم با حرکت مطلوب در این مسیر و تعامل بهینه این دو ارگان در سال جاری نیز همچون سنوات گذشته شاهد سند دار نمودن املاک روستاییان و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در این زمینه باشیم.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس مهمترین راهکار در تثبیت مالکیت‌های املاک و اراضی را مستند سازی و زمینه سازی و ترغیب مردم به تنظیم اسناد رسمی در نقل و انتقالات برشمرد و ابراز داشت: ضروری است که اهمیت سند رسمی برای مردم تبیین شود و گرایش جامعه به تنظیم اسناد رسمی را در نقل و انتقالات شاهد باشیم.
وی با اشاره به لزوم استمرار جلسات مشترک ادارات مرتبط در مرتفع نمودن مشکلات سندی مردم ابراز امیدواری نمود در این نشست‌ها با نگاه انتقادی و کارشناسانه در جهت ترمیم نقاط ضعف، زمینه تسهیل ارائه خدمات مطلوب‌تر به مراجعین را فراهم کنیم.