مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس از صدور بالغ بر ۳۸ هزار سند مالکیت کاداستری از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان خبر داد.
سید مهدی هاشمی در گفت‌وگو با میزان با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت پذیرفته در راستای تسهیل و تسریع در فرایند صدور اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستری طی سال جاری عنوان داشت: فرایند برون سپاری تعویض اسناد با همراهی دفاتر اسناد رسمی و دفاتر پستی گامی ارزشمند جهت سرعت بخشی در این زمینه و حرکت در مسیر خدمات رسانی بهینه به متقاضیان می‌باشد.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در ادارات تابعه ثبتی این استان  ۳۸ هزار و ۱۵۵ سند مالکیت کاداستری  صادر شده است خاطر نشان ساخت: در همین مدت شاهد رسیدگی و پاسخگویی به ۲۸ هزار و ۶۷۴ استعلام واصله و وصول بالغ بر ۲۳ هزار خلاصه معامله از دفاتر اسناد رسمی توسط این ادارات می‌باشیم.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس افزود: با توجه به صدور ۴۷ هزار سند مالکیت کاداستری در ادارات ثبت استان طی مدت مشابه سال گذشته شاهد می‌باشیم علیرغم شیوع ویروس کرونا و مراجعات حضوری کمتر مراجعین به سبب ملاحظات بهداشتی آمار مطلوبی در صدور اسناد مالکیت کاداستری طی ۳ ماهه سال جاری شاهد بوده ایم.

هاشمی تصریح کرد: فراهم شدن زیر ساخت‌های ارائه خدمات ثبتی الکترونیک به مراجعین از قبیل برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک و استعلامات الکترونیکی دفاتر اسناد رسمی از ادارات امور مالیاتی و شهرداری‌ها گام‌های ارزشمندی در سرعت بخشی به امور مراجعین بوده است.

وی ابراز داشت: به عنوان متولیان صدور اسناد مالکیت مهم‌ترین اولویت خود را حفظ حقوق مالکین و تسریع در این پروسه دانسته و با هدف تثبیت مالکیت قانونی اشخاص بر املاک و اراضی اجرای فرایند‌های خدمات رسانی مطابق با استاندارد‌های موجود را در دستور کار داریم.