رییس کل دادگستری اردبیل از تشکیل پرونده‌ای با گزارش اداره کل اطلاعات استان اردبیل خبر داد و گفت: تعدادی از کارشناسان مجازی اقدام به جعل رایانه‌ای، دستکاری در کوتاژ‌های گمرکی، دریافت رشوه و تضییع حقوق دولتی کرده بودند که رسیدگی به این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

ناصر عتباتی از تشکیل پرونده‌ای با گزارش اداره کل اطلاعات استان اردبیل خبر داد و گفت: تعدادی از کارشناسان مجازی اقدام به جعل رایانه‌ای، دستکاری در کوتاژ‌های گمرکی، دریافت رشوه و تضییع حقوق دولتی کرده بودند که رسیدگی به این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با تحقیقات و اقدامات قضایی صورت گرفته ۱۱ نفر در این زمینه شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتند و کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه کیفری ۲ اردبیل ارسال شد.

رییس کل دادگستری اردبیل افزود: این پرونده ۱۳ متهم داشت که برای ۱۱ نفر احکام محکومیت شامل حبس‌های طولانی مدت، شلاق، جزای نقدی و انفصال و محرومیت از حقوق اجتماعی صادر شد که ۶ نفر از این تعداد کارمندان گمرک از استان‌های اردبیل، گیلان و آذربایجان شرقی هستند و بقیه نیز اشخاصی بودند که اقدام به پرداخت رشوه کرده بودند.

وی در پایان تاکید کرد: دستگاه قضایی در سال جهش تولید بدون هیچگونه اغماضی و مطابق قانون، با فعالیت‌های ناسالم اقتصادی و رانت برخورد می‌کند.

  • منبع خبر : میزان