پایگاه تحلیلی ریسپانسیبل استیت کرفت، ضمن بررسی اقدامات دولت آمریکا طی سال‎های اخیر علیه ایران می‌نویسد آمریکا و نه ایران باید رفتار خود را تغییر دهد.
 پایگاه تحلیلی «ریسپانسیبل استیت کرفت» در یادداشتی با اشاره به تلاش‌های ناکام اخیر آمریکا برای تمدید و بازگشت تحریم‌ها علیه ایران و ادعای «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا برای امضای توافق جدید با ایران نوشت، آمریکا در طرح درخواست هایش برای محدود کردن قدرت موشکی ایران به زمینه‌ها و دلایل تصمیم ایران برای این اقدام توجهی ندارد.
نویسنده یادداشت در ادامه به تجارب تاریخی و ژئوپلتیکی ایران مانند جنگ عراق اشاره کرده و می‌نویسد، انگیزه ایران برای تقویت قدرت دفاعی اش، زیست در خاورمیانه‌ای بی ثبات است.
نگارنده می‎افزاید، در سه سال گذشته که ترامپ در کاخ سفید حضور داشته، برای _باصطلاح_ تغییر رفتار ایران دست به اقداماتی مانند خروج از توافق هسته ای، اعمال شدیدترین تحریم‌های اقتصادی، اعمال فشار‌های سیاسی و نظامی زد؛ اما نه تنها موفق به تغییر رفتار ایران نشد، بلکه نتوانست به توافق با این کشور دست یابد.
آمریکا در حالی به دنبال تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران است که خود میلیارد‌ها دلار تسلیحات به رقبای منطقه‌ای ایران می‌فروشد و از اسرائیل که دارای تسلیحات هسته‌ای است، حمایت اقتصادی و امنیتی می‌کند.
نیاز به گفتن نیست که هیچ کشور مستقلی حاضر به از دست دادن استقلال خود نیست؛ از این رو، مقام‎های ایران نیز حاضر به چشم پوشی از ابزار دفاعی خود نیستند.
«ریسپانسیبل استیت کرفت» در پایان می‎نویسد که آمریکا باید انگیزه‌های ایران از تقویت و توسعه قدرت دفاعی اش را درک کند؛ در واقع کشوری که باید رفتارش را تغییر دهد، آمریکاست نه ایران؛ چرا که آمریکا با ادامه سیاست قلدرمآبانه یکجانبه اش بی ثباتی و تشدید تنش‌ها را در منطقه تشدید می‌کند.