ه گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در راستای هوشمندسازی خدمات قضائی و جهت تسهیل در دسترسی مردم به این خدمات و در شرایط بهداشتی موجود، سامانه صدور الکترونیکی گواهی عدم سوء پیشینه راه‌اندازی شده است. گواهی عدم سوء پیشینه یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای انجام اموری از جمله استخدام، ثبت شرکت، فعالیت‌های […]

ه گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در راستای هوشمندسازی خدمات قضائی و جهت تسهیل در دسترسی مردم به این خدمات و در شرایط بهداشتی موجود، سامانه صدور الکترونیکی گواهی عدم سوء پیشینه راه‌اندازی شده است.

گواهی عدم سوء پیشینه یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای انجام اموری از جمله استخدام، ثبت شرکت، فعالیت‌های مالی و اقتصادی و … است که پیش از این، علاوه بر روند اداری از یک هفته تا ده روز زمان، هزینه‌ای ۵۰ هزار تومانی داشته است.

با راه اندازی این سامانه توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات دستگاه قضائی و با داشتن کد ثنا در سامانه جامع خدمات الکترونیک قضائی، می‌توان در سایت WWW.ADLIRAN.IR کمتر از ۲۴ ساعت و با مبلغ ۲۰ هزار تومان این گواهی را به صورت الکترونیکی دریافت کرد؛ همچنین با مراجعه به سامانه قوه قضائیه می‌توان اصالت گواهی‌های صادر شده را کنترل کرد.