معاون قضایی رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی در امور شورا‌های حل اختلاف از حصول سازش و گذشت اولیاء دم مقتول در یک فقره پرونده قتل عمدی منجر به مجازات قصاص نفس در مانه و سملقان خبر داد.

سید ابراهیم محجوب معاون قضایی رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با میزان با اشاره به صلح و سازش در پرونده قصاص نفس در مانه و سملقان، ضمن تجلیل از روحیه گذشت اولیاء دم مقتول، این کار آنان را ستودنی و بسیار مهم توصیف و عنوان کرد: بزرگ منشی و بهره مندی اولیاء دم مقتول از روحیه عفو و بخشودگی آن هم در شرایطی که قصاص از حقوق مسلم آنان به شمار می‌رفت و همه چیز مهیای اجرای حکم بود باعث شد تا یک پرونده قصاص نفسدر استان و شهرستان آشخانه به مصالحه ختم شود.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های دادستان عمومی و انقلاب، اعضاء شورای حل اختلاف، امام جمعه و معتمدین محلی شهرستان مانه و سملقان (آشخانه) در حصول سازش در این پرونده جزئیات وقوع قتل را تشریح کرد.

محجوب گفت: بموجب اقرار صریح محکوم علیه به ارتکاب قتل پرونده در دادگاه کیفری یک آشخانه رسیدگی شد و پس از جری تشریفات قانونی حکم قصاص نفس صادر و مراتب در دیوان عالی کشور تأیید شد و در مرحله استیذان خوشبختانه تلاش و پیگیری‌ها سرانجام نتیجه داد و با اعلام رضایت اولیاء دم مقتول محکوم علیه از قصاص نفس رهایی یافت.