رییس حوزه قضایی شهر مروست گفت: پرونده‌های مطروحه در دهستان ایثار با رویکرد صلح و سازش مورد رسیدگی قرار گرفت که در نتیجه آن، ۶۰ درصد پرونده‌ها به سازش ختم شد و در سایر موارد هم دستورات قضایی صادر شد.

احمد زحمتکش در گفت‌وگو با میزان با اشاره به طرح اصلاح ذات‌البین در پرونده‌ها گفت: تمام تلاش ما برای این است که رضایت افراد جلب شده و تا جای ممکن پرونده‌ای تشکیل نشود. عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین حقوقی و قضایی بسیاری از مشکلات را تشدید می‌کند و برخی مشکلات مردم به دلیل عدم آگاهی آنان نسبت به موضوعاتی است که در آن وارد شده اند و بدون آگاهی به دنبال نتیجه هستند.

رییس حوزه قضایی بخش مروست با بیان اینکه صلح و سازش و نقش آن در احقاق حق و پیشگیری از اطاله دادرسی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: در واقع هدف اولیه همه ما به عنوان عضوی از جامعه این است که برای اصلاح جامعه تلاش کنیم، زیرا هم ثواب اخروی و هم آثار مادی و دنیوی فراوانی دارد و عدالت خواهی و اجرای عدالت از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف دستگاه قضایی می‌باشد.
وی با بیان اهمیت و ضرورت پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی مبتلابه در بخش مروست و توابع آن گفت: باید در جهت ارتقاء آگاهی‌های عمومی و حقوقی مردم گام برداشت چرا که بسیاری از مسائل خانوادگی، اختلافات در حوزه کشاورزی و معاملات، از اعتماد بی جا به افراد ناشناس و کم دقتی در انعقاد قرارداد‌ها و آسیب‌های موجود در فضای مجازی نشأت می‌گیرد.
این مقام قضایی خاطرنشان کرد: کلیه پرونده‌های مطروحه در دادگاه و اجرا‌های احکام مرتبط با اهالی ساکن دهستان ایثار با رویکرد صلح و سازش و فصل خصومت بین طرفین دعوی با روحیه جهادی و انقلابی، مورد رسیدگی قرار گرفت که نتیجه آن به سازش ختم شدن ۶۰ درصد پرونده‌های مطروحه فوق الذکر بوده و در سایر موارد هم دستورات قضایی صادر شد.
گفتنی است دهستان ایثار یکی از توابع شهر مروست در استان یزد می‌باشد.