رییس کل دادگستری استان یزد گفت: تولید، نیازمند علم مدیریت بازار، فروش و گردش سرمایه است و رای گردش تولید و رونق اقتصاد، باید مجموعه قوانین و مقررات را به نفع سرمایه گذار و صنعتگر تفسیر کرد.

غلامعلی دهشیری در نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان یزد گفت: قرار نیست قوانین تحت الشعاع مسئله قرار گیرد، بلکه حمایت‌های این ستاد باید منجر به گردش چرخ اقتصاد و رونق تولید شود. تولید، نیازمند علم مدیریت بازار، فروش و گردش سرمایه است و از این رو هر سرمایه گذار باید در کنار تبحر مدیریت، از شم اقتصادی و تجربه مرتبط برخوردار باشد. برای گردش تولید و رونق اقتصاد، باید مجموعه قوانین و مقررات را به نفع سرمایه گذار و صنعتگر تفسیر کرد.

این مقام قضایی، تحقق رونق و جهش تولید را منوط به اجماع و اهتمام همه ارکان اقتصادی، اجرایی و قضایی به مسئله حل مشکلات عرصه سرمایه گذاری و تولید و اشتغال دانست و بیان کرد: مجموعه‌های زیادی برای حل مشکلات عرصه تولید و اشتغال تلاش می‌کنند که ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز یکی از این ظرفیت‌هاست که با ترکیبی از مقام‌های قضایی و اتاق بازرگانی نسبت به شناسایی و حل مشکلات کارآفرینان تلاش می‌کند.

رییس کل دادگستری یزد آموزش و ارتقاء آگاهی‌های عمومی و حقوقی و به ویژه علم مدیریت و سرمایه گذاری را برای افراد جدید متقاضی ورود به حوزه تولید را ضروری دانست و گفت: در آسیب شناسی مشکلات بسیاری از صنعتگران و تولید کنندگان، آنچه بیش از همه رخ نمایی می‌کند، عدم اطلاعات کافی برخی از فعالان عرصه اقتصادی از قوانین مرتبط با تجارت، کار و بیمه و همچنین آگاهی ناکافی از علم مدیریت، بازاریابی و فروش است.

دهشیری تصریح کرد: حل مشکلات حوزه سرمایه گذاری و تولید بر اساس فراز و نشیب‌های بازار و تغییر قیمت ارز و برخی دیگر از مشکلات مرتبط با امور بین المللی و تحریم‌ها، امری پذیرفته است که همه باید تلاش کنند تا این مشکلات در این حوزه‌ها به حدقل برسد، اما ایجاد خلل در تولید و ایستادن چرخ اقتصاد، ناشی از دیگر عوامل ذکر شده، پذیرفتنی نیست و باید با همت و اقدام جهادی همه نهاد‌ها و ادارات مرتبط با صنعت و معدن و تولید، غیر ممکن‌ها را ممکن ساخت.