عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح ساماندهی بازار خودرو تغییر اساسی در نحوه توزیع خودرو ایجاد خواهد کرد، گفت: امید داریم با اجرای این طرح بازار خودرو به تعادل برسد
روح‌الله ایزدخواه در گفت‌وگو با میزان، با بیان اینکه این کمیسیون برای ساماندهی بازار خودرو طرحی دوفوریتی را در دست بررسی دارد، گفت: کارگروه مربوطه در کمیسیون، کار طرح ساماندهی بازار خودرو را با حضور یک تیم خبره در کارگروه و دریافت نقطه نظرات خودروسازان و منتقدین به اتمام رسانده است.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح، یک تغییر اساسی در نحوه توزیع خودرو ایجاد خواهد شد و بر مبنای آن سایر پارامتر‌ها از جمله بحث کیفیت، واردات، خدمات پس از فروش، تولید، عرضه، تقاضا، قطعه سازان، استاندارد‌ها و اسقاط خودرو نیز مورد توجه قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواربم با اجرای این طرح هم رضایت مردم و هم منفعت خودروسازان تامین شود تا بتوانیم به تعادل در بازار خودرو برسیم.

نماینده مردم تهران وضعیت فعلی خودرو را محصول سوداگری‌ها در این حوزه دانست و افزود: به لحاظ ظرفیت تولید مشکلی وجود ندارد که دلیلی برای افزایش قیمت‌ها و توزیع نابسامان خودرو باشد و مردم را سردرگم کند.

ایزدخواه با تاکید با اشاره به اینکه این طرح بیش از ۵۰ امضا دارد خاطر نشان کرد: به زودی طرح تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود تا پس از اعلام وصول مورد بررسی در صحن قرار گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: از آن جایی که طرح اعلام وصول نشده نمی‌توان محتوا را در دسترس رسانه‌ها قرار داد.