رییس کل دادگستری زنجان با بیان اینکه عمل به سند امنیت قضایی یک تکلیف قانونی است گفت: یکی دیگر از اولویت‌های قوه قضائیه موضوع حقوق شهروندی است که برای اجرای این امر مهم نیازمند آموزش همه عوامل خصوصا ضابطین قضایی هستیم.
حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای معاونین و مدیران قضایی استان زنجان اظهار داشت: با توجه به اینکه ۷ ماه از سال جاری سپری شده اهتمام خوبی در کلیه حوزه‌های قضایی برای اجرای ۳ اولویت سال جاری قوه قضائیه در استان وجود دارد که باید تا پایان سال بطور کامل این برنامه‌ها اجرایی و گزارش شود.
وی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های کلیه معاونین، مدیران و دادستان ها‌ی حوزه‌های قضایی استان افزود: یکی دیگر از اولویت‌های قوه قضائیه موضوع حقوق شهروندی است که برای اجرای این امر مهم نیازمند آموزش کلیه عوامل خصوصا ضابطین قضایی هستیم.
رییس شورای قضایی استان زنجان با بیان اینکه مصوبات مسئولان عالی قوه قضائیه باید در همه حوزه‌های قضایی پیگیری و بطور کامل اجرا شود ادامه داد:اجرای مصوبات، بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های مسئولان عالی قوه قضائیه برای همه لازم الاجرا است.
رییس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه عمل به اجرای سند امنیت قضایی یک تکلیف قانونی است تصریح کرد: همه معاونین و مدیران قضایی باید ضمن مطالعه دقیق این سند با قوت در حوزه خود اجرا کنند.
صادقی نیارکی اظهار داشت:استان زنجان در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های قوه قضائیه از استان‌های برتر در کشور می‌باشد و ۹ برنامه شامل عملکرد‌ها، اتقان آراء، ابلاغ الکترونیکی، استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، تعیین تکلیف پرونده‌های معوق و مسن، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، دادرسی الکترونیکی، کاهش زمان رسیدگی و کاهش ورودی پرونده‌ها دستور کار قرار دارد که امیدواریم این امورات به طور همه در کلیه حوزه‌ها تا پایان سال اجرا و گزارش شود.
در این جلسه دادستان مرکز استان، معاونین دادگستری و مدیران قضایی همه حوزه‌های قضایی گزارشی از اقدامات، برنامه‌های مجموعه خود در اجرای دقیق مصوبات و برنامه‌ها بیان کردند.
و در پایان با اهداء لوح و هدایا از علی جعفری رییس دادگستری شهرستان خدابنده به عنوان قاضی نمونه کشوری در سال ۹۸ تقدیر بعمل آمد.