نائب رییس اول مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس یازدهم پیش از آنکه به موضوعات پیرامونی خود بپردازد ابتدا باید اصلاح امور را از خودش آغاز کند، گفت: مجلس یازدهم باید ابتدا فرآیند‌های درونی‌اش اعم از قانون گذاری و نظارت را بازطراحی کند.
سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار میزان، با اشاره به تحولات مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم پیش از آنکه به موضوعات پیرامونی خود بپردازد ابتدا باید اصلاح امور را از خودش آغاز کند.
وی تاکید کرد: مجلس یازدهم باید ابتدا فرآیند‌های درونی‌اش اعم از قانون گذاری و نظارت را بازطراحی کند.
نائب رییس اول مجلس یازدهم با بیان اینکه بازطراحی مجلس یازدهم باید جامع و کامل باشد، اظهار داشت: در حال حاضر فرآیند قانون گذاری کشور جزیی نگر و طولانی است که باید کوتاه و کلی نگر شود.
قاضی زاده‌هاشمی تصریح کرد: ما باید به سمت نگارش قوانین به صورت جامع حرکت کنیم و ابزار‌های نظارتی مناسبی در قوانین تبیین کنیم.
نائب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قوانین باید بر اساس یک سیستم نظارتی تدوین شوند تا نظارت مجلس اثر بخش شود، اما در حال حاضر ما قوانین را می‌نویسیم، اما دیگر کسی به دنبال اجرای قانون تصویب شده نمی‌رود تا ببیند آن قانون اجرایی می‌شود و یا خیر.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی روز پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ که به عنوان رئیس سنی اداره دومین جلسه علنی مجلس یازدهم را برعهده داشت، در نطق قبل از دستور صحن گفت: به گفته آقای میرمحمدصادقی معاون قوانین مجلس ۶۰۰ قانون مصوب در مجلس داریم که در ریاست جمهوری منتظر تهیه آئین نامه اجرایی آن‌ها هستیم امیدوارم هیئت رئیسه مجلس به نظارت بهای بیشتری بدهد و تنقیح قوانین را نیز مورد توجه قرار دهد.