رییس کل دادگستری استان مرکزی با مدیرکل محیط زیست استان دیدار کرد و گفت: می‌بایست در جهت رشد و ارتقاء فرهنگ استفاده ازمحیط زیست مردم، تلاش جدی ومطلوبی انجام گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان مرکزی بیان داشت: کار بسیار مهم، حساس و ارزشمندی بر عهده‌ی شماست، لازمه‌ی رشد انسانی این است که حیات وحش سالمی داشته باشیم، ولی متاسفانه فرهنگ و سواد استفاده از محیط زیست در کشور کم است و ما گونه‌های جانوری و گیاهی مختلف را خیلی راحت از دست می‌دهیم و امروز شاهد آن هستیم که در اثر آتش سوزی در حال تلف شدن هستند و بشدت احیاء این گونه‌ها طولانی خواهد بود.

رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: می‌بایست در جهت رشد و ارتقاء فرهنگ استفاده ازمحیط زیست مردم، تلاش جدی ومطلوبی انجام گیرد و در این راستا دادگستری پشتیبان و همراه شماست و هر مشکلی که مرتبط با دستگاه قضایی باشد را به شخصه دنبال خواهم کرد و مطابق قانون اساسی کشور موظف به تامین سلامت جامعه خود هستیم.

وی در ادامه افزود: بیش از پیش در خصوص حفاظت از محیط زیست حساس باشید و با توسعه فرهنگ و آموزش استفاده‌ی درست و بهینه ازمحیط زیست از طرق مختلف همچون: آموزش خانواده‌ها از طریق صدا وسیمای استان و استفاده از ظرفیت پیام رسان‌های فضای مجازی و… مردم خود را در قبال حفاظت از محیط زیست مسئول بدانند و این موضوع تبدیل به یک مطالبه‌ی اجتماعی شود.

در این دیدار مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان گزارشی از وضعیت محیط زیست در استان مرکزی را ارائه کرد و مشکلات و دغدغه‌های این حوزه را بیان کرد.