مدیر فرهنگی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری گفت: در حال حاضر چندین هزار سند از شهدای دانشگاه جمع‌آوری و اسکن شده است و تصمیم داریم در آینده نزدیک کتابی با عنوان «قضات جاویدان» برای معرفی شهدای دانشگاه به چاپ برسانیم.
 به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛ نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه از دوم مهرالی نهم مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. در این نمایشگاه سازمان‌ها و ارگان‌های زیرمجموعه این قوه غرفه‌هایی برای ارائه دستاورد‌های سازمان مطبوع خود در دوران دفاع مقدس و ارائه اطلاعات لازم به بازدیدکنندگان تشکیل دادند که در این مجال با مسئول غرفه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری گفت‌وگویی انجام دادیم که با هم می‌خوانیم.

مسلم ابراهیمی، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری و مسئول غرفه دانشگاه در گفت‌وگو با میزان بیان کرد: دانشگاه علوم قضایی با هدف تربیت قضات متخصص و کارآمد برای قوه قضاییه ایجاد شد که دانشجویان دانشگاه از میان داوطلبان نخبه و حائز رتبه‌های برتر و گاه تک رقمی آزمون‌های سراسری و پس از طی مراحل گزینش جذب دانشگاه می‌شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری ۲۳ شهید تقدیم انقلاب کرده است، ادامه داد: ایثارگران این دانشگاه ۱۵ نفر هستند، همچنین طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد که بیش از ۱۴۰ دانشجو از خانواده‌های ایثارگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری گفت: در حال حاضر چندین هزار سند از شهدای دانشگاه جمع‌آوری و اسکن شده است و تصمیم داریم در آینده نزدیک کتابی با عنوان «قضات جاویدان» برای معرفی شهدای دانشگاه به چاپ برسانیم.

ابراهیمی ادامه داد: هر ساله برنامه‌های متنوعی از سوی دانشگاه برای دانشجویان با هدف انس بیشتر با شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود که می‌توان به برگزاری یادواره‌های شهدای دانشگاه، بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی، توجه به محرومان و فراهم آوری اقلام ضروری برای خانواده‌های بی بضاعت و مستمند اشاره کرد.

وی افزود: هر ساله دانشجویان دانشگاه در قالب اردو‌های جهادی به مناطق کم‌برخوردار با هدف رفع مشکلات اعم از عمرانی، فرهنگی، ورزشی، تربیتی و آموزشی سفر می‌کنند که می‌توان به حضور این عزیزان در روستای شعبان استان خراسان شمالی، روستای گزخت شهرستان زیرکوه خراسان جنوبی و بخش درح شهرستان سربیشه خراسان خراسان جنوبی اشاره کرد.

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری گفت: تمامی فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده از سوی این دانشگاه در مدت هفت روز در قالب عکس، فیلم و تیزر به بازدیدکنندگان از نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس قوه قضاییه ارائه می‌شود.