رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: شجاعت قضات استان مرکزی بسیار ستودنی و قابل احترام است و قضات پاک دست و شریف آبروی قوه قضائیه را در بسیاری از موارد خریده‌اند و مطمئنا رأی‌های عادلانه در روز آخرت یاری رسان شما هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در نشست با قضات دادگاه‌های عمومی و انقلاب اراک بیان داشت: بنای دستگاه قضایی استفاده از نظرات نخبگان است و ما معتقدیم که نسبت به دستگاه قضایی و مسائلی که در آن رخ می‌دهد و اموراتی که باید تدبیر شود بهترین افرادی که می‌توانند اظهارنظر کنند کسانی هستند که درون این دستگاه مشغول فعالیت هستند چرا که از اوضاع و احوال جامعه مراجعه کننده به دادگستری باخبرند و هم آسیب‌ها را می‌شناسند و هم بهترین راهکار‌ها را می‌توانند ارائه کنند، لذا تصمیم بر این است که در فواصل زمانی کوتاه نشست با قضات برگزار شود و از نقطه نظرات آنان بهره‌مند شوم و مسائل مورد نظر را نیز مطرح نمایم تا در مجموع به نتایج و عملکرد بهتری دست یابیم.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود کارگروه‌هایی چند وجهی در محاکم تشکیل تا مطالبات قضات و کارکنان را از دستگاه قضایی پیگیری نمایند و نیز در مباحث حقوقی، اختلافات رویه‌ای و برداشت گوناگون از موارد اختلافی را بررسی و جهت ایجاد وحدت نظر راهکار‌هایی ارائه و همچنین در نشست حقوقی مشورتی متمرکز استان جهت ایجاد رویه واحد مطرح گردد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: درصددیم تا بخشی از مشکلات رفاهی و معیشتی قضات و کارکنان را از طریق تعاونی مسکن و مصرف حل نموده تا آنان با تعلق خاطر بیشتر فعالیت‌های قضایی و اداری خود را انجام دهند.

رئیس دستگاه قضایی استان مرکزی تصریح کرد: با برگزاری جشنواره رای در استان مرکزی قضات برتر را در زمینه صدور آرای متقن و مستدل مورد تجلیل و تشویق قرار خواهیم داد. معتقدیم که کسی که شایستگی تعالی دارد باید ارتقا یابد و اگر کسی نقایصی دارد می‌بایست با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی مشکلش برطرف شود و در حال کیفی سنجی هستیم تا تعداد نقض آرا و تائید رای هر قاضی در بازه‌های زمانی شش ماهه و کمتر از آن مشخص گردد.

وی افزود: در هر حال شجاعت قضات استان مرکزی بسیار ستودنی و قابل احترام است و قضات پاک دست و شریف آبروی قوه قضائیه را در بسیاری از موارد خریده اند و مطمئنا رای‌های عادلانه در روز آخرت یاری رسان شما هستند.