رییس کل دادگسترى استان فارس با بیان اینکه شهرستان هاى لامرد و مُهر در حال تبدیل شدن به شهر‌های صنعتی و قطب انرژی استان فارس هستند، گفت: سرمایه گذار نیازمند امنیت است.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، با حضور در شهرستان‌های لامرد و مُهر ضمن بازدید از این دو حوزه قضایی جنوب استان فارس، رییس حوزه قضایی شهرستان مهر و دادستان لامرد را معرفی کرد.

رییس کل دادگسترى استان فارس در مراسمى که با حضور مسئولان قضایی، اجرایی، نظامی و اعضای شورای تأمین شهرستان هاى لامرد و مُهر که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگورای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با تأکید بر اهمیت رشد و توسعه شهرستان‌های جنوب استان فارس بخصوص لامرد و مُهر گفت: این دو شهرستان در حال تبدیل شدن به شهر‌های صنعتی و قطب انرژی استان فارس هستند و همین امر اهمیت و توجه مسئولان به مقوله امنیت و همچنین حمایت از تولید را دو چندان می‌کند.

وى با بیان اینکه سرمایه گذار نیازمند امنیت است، تصریح کرد: یکی از وظایف اعضای شورای تأمین و همچنین مجموعه قضایی، تأمین امنیت برای سرمایه گذاری مشروع و قانونی است تا سرمایه گذار بتواند با خیال آسوده نسبت به سرمایه گذاری در منطقه و ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی اقدام نماید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوى با تأکید بر اینکه سیاست حمایت از فعالیت‌های مولد اقتصادی و بر طرف ساختن موانع حقوقی در مسیر جهش تولید در دوران تحول قوه قضاییه با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری و اجرا می‌شود، گفت: مجموعه قضایی فارس نیز این موضوع حیاتی استان فارس را با جدیت در دستور کار قرار داده و در همین راستا در سفر امروز نیز دیدار‌هایی از دو مجموعه تولیدی واقع در این دو شهرستان انجام شد.

رییس کل دادگسترى استان فارس در ادامه بیان کرد: تحقق شعار سال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب، تنها در سایه عمل به توصیه‌های این ایشان است و اگر در این مسیر نیز نکات مد نظر ایشان را مو به مو انجام دهیم بی تردید از این گردنه سخت اقتصادی به سلامت گذر خواهیم کرد؛ چرا که هر زمان از فرمایشات ایشان تبعیت محض داشته ایم کشور موفق و سربلند بوده است.

وى در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند رو به رشد شهرستان‌های مهر و لامرد گفت: افرادی با مقاصد سودجویانه اقدام به تعرض و تعدی به اراضی ملی و دولتی کرده اند که لازم است علاوه بر جدیت همکاران در مجموعه قضایی و ورود به موقع دادستان در راستای انجام وظایف ذاتی، سایر نهاد‌های متولی نیز با اجرای دقیق قانون و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه دست متجاوزان به اراضی را کوتاه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوى در این زمینه توصیه کرد: نهاد‌های متولی زمین با همکاری اداره کل ثبت و اسناد و املاک استان فارس، صدور سند اراضی ملی و دولتی را در راستای پیشگیری از تعرض به اراضی در دستور کار قرار دهند.

رییس کل دادگسترى استان فارس در ادامه بر تعامل مجموعه قضایی بخصوص در حوزه‌های قضایی شهرستان‌ها با مجموعه‌های اجرایی تأکید و بیان کرد: تعامل هیچ منافاتی با حفظ استقلال در دستگاه قضایی ندارد و من توصیه می‌کنم همه مسئولان قضایی در شهرستان‌ها در کمک به مجموعه اجرایی در راستای گره گشایی از مشکلات و رفع موانع توسعه پیشقدم باشند.

وی همچنین به برطرف شدن و حل مشکل دیرنیه اطاله دادرسی در حوزه‌های قضایی استان فارس اشاره کرد و گفت: امروز می‌توانیم بگوییم که اطاله دارسی در مجموعه قضایی استان فارس نداریم؛ اما تلاش کرده ایم پس از غلبه به این موضوع به کیفیت آراء بپردازیم و با اتقان بیشتر آراء زمینه اعتراض به آراء را کاهش دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوى همچنین به تحلیل آماری جرائم در حوزه‌های قضایی مهر و لامرد پرداخت و بیان کرد: علل فراوانی برخی جرائم در این دو حوزه قضایی باید بررسی شود و در قالب شورا‌های پیگشیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی شهرستان که با حضور و مشارکت همه نهاد‌های متولی تشکیل می‌شود، راهکار‌های علمی مناسب برای آن تدوین شود.

رییس کل دادگسترى استان فارس در ادامه به مسئولان قضایی شهرستان‌های لامرد و مهر توصیه کرد تا تکریم ارباب رجوع، دستگیری از ضعفا و توجه به مستضعفین و ارائه بهتر خدمات قضایی را همواره مد نظر قرار دهند و با حضور در بین مردم و انجام ملاقات‌های چهره به چهره تکریم مراجعان را اولویت کاری و برنامه‌ای خود قرار دهند.