معاون برنامه ریزی دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: لازم است که در جهت جلوگیری از دلال بازی سودجویان، کارگروهی متشکل از نخبگان در امر تولید تشکیل شود تا از نقطه نظرات آن‌ها در رونق تولید واحد‌هایی که با مشکل مواجه شده‌اند، استفاد نمود.

حسن قاسمی در جلسه بررسی نقایص، خلاء‌ها و آسیب‌های استان آذربایجان غربی در امر پدیده قاچاق و راهکار‌های موثر در مواجهه با آن گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های قوه قضاییه حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان داخلی است و در این مورد ریاست قوه قضاییه نیز از مسئولین دستگاه قضایی هر استان درخواست نموده تا راهکار‌هایی را متناسب با مقتضیات استان خود در راستای حمایت از تولید داخلی ارائه نمایند.

معاون برنامه ریزی رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود: یکی از معضلات و آفت‌هایی که به تولید داخلی ضربه وارد می‌کند و آن را دچار مشکل می‌کند، قاچاق کالا، خصوصاً از نوع سازمان یافته آن می‌باشد و استان ما به لحاظ مرزی بودن، با این پدیده بیشتر درگیر می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: قاچاق سازمان یافته کالا یکی از موانع اصلی تحقق جهش تولید می‌باشد و هدف دستگاه قضایی و تمام سازمان‌های دخیل در این امر مبارزه با این پدیده می‌باشد.

قاسمی در ادامه معوقات بانکی و بروکراسی اداری در اخذ مجوز‌های تولید، ضعف مدیریت و بازاریابی واحد‌های تولیدی و دلال بازی سودجویان و بنگاهداری بانک‌های عامل که پس از طی مراحل ثبتی مدیریت واحد‌های تولیدی را در اختیار می‌گیرند، ولی به دلیل عدم توانایی و تخصص لازم در اداره این واحد‌های تولیدی باعث توقف تولید و تعطیلی این کارخانه‌ها و کارگاه‌ها می‌شوند را از دیگر موانع در راه تحقق جهش تولید بیان کرد و پیشنهاد کرد کارگروهی متشکل از نخبگان در امر تولید استان تشکیل تا از نقطه نظرات و تجارب آن‌ها در رونق تولید واحد‌هایی که با مشکل مواجه شده اند استفاد نمود.

در ادامه این جلسه مصطفی حبیب دادستان مرکز استان آذربایجان غربی به اهمیت هدف گذاری تولید اشاره کرد و گفت: ما مسئولین باید فرمایشات مقام عظمای ولایت را در خصوص جهش تولید سرلوحه کار خود قرار دهیم و تمام تلاش خود را در راه رفع موانع تولید که قاچاق قالا یکی از آن‌ها می‌باشد را بکار ببندیم.

در ادامه پس از قرائت دستور جلسه هر یک از اعضاء به بیان نکته نظرات و ارائه راهکار‌ها و پیشنهادات خود در مورد اجرایی کردن آن پرداختند و در پایان این جلسه مصوباتی داشت که به تصویب اعضاء رسید.

  • منبع خبر : میزان