معاون فرهنگی دادگستری کل استان یزد بیان کرد: مهمترین وظایف دستگاه قضا در جهت عدل و امنیت جامعه، مقولاتی همچون امیدبخشی و جلب اعتماد مردم است؛ مردم باید در جریان اقدامات انجام شده توسط دستگاه قضایی قرار گیرند چرا که برای اعتمادسازی در بین آنها، توجه به این مهم حائز اهمیت است.

محمدرضا عرشیان در نشست ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه، امیدبخشی و امید آفرینی را یکی از محور‌های مهم این قوه دانست و بیان داشت: لازمه جلب اعتمادعمومی اجرای عدالت است و همه باید دراین زمینه مجدانه تلاش کنند. برنامه‌های دستگاه قضا شامل درون سازمانی در جهت ارائه فعالیت‌های کارکنان اداری و قضایی به مردم و برون سازمانی جهت جلب و اعتماد مردم و آگاهی بخشی از برنامه‌های این دستگاه است.

معاون فرهنگی دادگستری کل استان یزد تصریح کرد: مردم باید در جریان اقدامات انجام شده توسط دستگاه قضایی قرار گیرند و از مجاهدت‌های این دستگاه در عرصه اجتماع آگاه شوند چرا که برای اعتماد سازی در بین آنها، توجه به این مهم حائز اهمیت است.
وی در تشریح برنامه‌های ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه ابراز کرد: برگزاری مصاحبه مطبوعاتی، رادیو و تلویزیونی، دیدار اعضای شورای قضایی استان با امام جمعه، برگزای جلسه مشترک شورای قضایی و اداری استان، دیدار با نخبگان، روحانیون و دانشگاهیان از جمله این برنامه‌ها می‌باشد.
این مقام مسئول در خصوص اهداف این جلسات یادآور شد: هدف اصلی این جلسه یادآوری و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش و نیز تلاش و خدمت خالصانه به مردم است.
لازم به ذکر است با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹، تمامی برنامه‌های بزرگداشت هفته قوه قضاییه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرایی خواهد شد.
مجید کارگران بافقی در نشست ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: قوه قضاییه در عرصه اعتمادسازی و پیشبرد اهداف نظام اسلامی مهمترین قوه در بین قوای سه گانه کشور به شمار می‌آید.
رییس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان یزد افزود: تلاش می‌شود که برنامه‌های گرامیداشت قوه قضاییه در استان یزد متناسب با عناوین روز‌های هفته قوه قضاییه برنامه ریزی و اجرا شود.
این مقام قضایی تصریح کرد: هفته قوه قضاییه فرصتی برای ارائه تازه‌ترین دستاورد‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه قضا است تا با بررسی اقدامات انجام شده، عزمی دوباره برای برنامه ریزی‌های نوین و حرکت‌های سازنده ایجاد شود.
کارگران بافقی ابراز کرد: هفته قوه قضاییه فرصت مناسبی برای تداوم رویکرد کلان کشور در زمینه جهش تولید و تداوم سیاست‌های قوه قضاییه در حمایت از تولید است.
وی در خصوص برنامه‌های هفته قوه قضاییه افزود: سخنرانی مقامات قضایی در آئین پیش از خطبه‌های نماز جمعه، برگزاری مصاحبه مطبوعاتی، بازدید از زندان‌ها، حضور همکاران قضایی در مسجد در جهت ارتقاء مسائل حقوقی و قضایی، تجلیل از کارمندان قضایی و اداری نمونه و همچنین تقدیر از بازنشستگان دستگاه قضایی استان از جمله برنامه‌های شاخص این هفته در شهر یزد است.