رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم توجه در واگذاری پرونده به قضات جوان و ضرورت تبادل تجربیات بین قضات با سابقه و جوان، بر لزوم چابک سازی سیستم قضایی با ساماندهی پرونده‌های موجود تاکید کرد.
یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان درجمع کارکنان اداری و قضایی شهرستان شهربابک ضمن تقدیر از خدمات بی وقفه و مجاهدت‌های انجام شده در این واحد قضایی بر لزوم تعیین تکلیف پرونده‌های موجود در کلانتری‌ها تاکید کرد و گفت: ساماندهی موجودی پرونده‌ها در مراجع قضایی و انتظامی موجب چابک سازی و ساماندهی روند خدمات رسانی به مردم می‌شود و در فرصت‌های کنونی باید در این راستا گام‌های اساسی برداشته شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: هدف از انجام سفر‌های شهرستانی اصرار به بهبود برخی فرایند‌ها و رفع مشکلات موجود است.

وی با اشاره به لزوم توجه در واگذاری پرونده به قضات جوان و ضرورت تبادل تجربیات بین قضات با سابقه و جوان، اظهار کرد: حسن کار قضات در این است که پس از انجام تحقیق و تفحص و مشورت لازم و حصول علم، می‌توانند صدور حکمی شایسته داشته باشند.

وی عنوان کرد: باید تلاش شود که پایه و شالوده اندیشه‌های قضایی در قضات به درستی شکل گیرد، زیرا این اقدام مبنای افزایش کیفیت قضاوت‌ها و احکام صادره خواهد شد.

موحد با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی ورودی پرونده‌ها به حوزه قضایی شهرستان شهربابک طی پنج ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل، گفت: در مجموع طی پنج ماه امسال چهار هزار و ۹۴۰ پرونده به حوزه قضایی شهرستان شهربابک وارد شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: از مجموع پرونده‌های وارد به حوزه قضایی شهربابک، دو هزار و ۹۰۵ پروند ه به دادسرا و دو هزار و ۳۵ پرونده به دادگاه این شهرستان وارد شده است.

وی با اشاره به اینکه نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در دادسرای شهربابک ۹۷.۶ و در دادگاه این شهرستان ۸۷.۸ است، تصریح کرد: طی پنج ماه ابتدای سال جاری و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در حوزه قضایی شهربابک از ۸۵ روز به ۵۸ روز کاهش یافته است.