رییس کل دادگستری استان یزد احیاء آرمان‌های انقلاب و امامین انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف دستگاه قضا دانست و افزود: در این راستا مبارزه با فساد با محوریت دانه درشت‌ها در اولویت کار دستگاه قضاست.

غلامعلی دهشیری در نشست با اعضای کمیته رسیدگی به امور مساجد استان با بیان اینکه روحانیون حافظان بی نظیر و پاسداران بی بدیل اسلام ناب محمدی و حامی انقلاب اسلامی بوده و هستند تصریح کرد: روحانیت و مرجعیت شیعه که برخواسته از حوزه‌های علمیه هستند محور و مرکز امید و پناهگاه مردم در زمینه‌های مختلف دین و معنویت، اخلاقی و سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در طول تاریخ بوده اند.

وی حضور در خط مقدم بصیرت افزایی، استکبار ستیزی و پیشگیری و مبارزه با فساد و برخوداری از جایگاه والای اجتماعی در بین مردم را از ویژگی‌های شاخص جامعه روحانیت دانست و افزود: به همین دلیل دشمنان به دنبال تخریب چهره روحانیت اثرگذار شیعه هستند.

دهشیری ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در کمیته رسیدگی به امور مساجد استان افزود: رسالت کمیته مساجد باید رسیدگی به تمام امور و شوون مربوط به مساجد باشد.

وی تصریح کرد: فعالیت این کمیته زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان، اتمام حجتی برای همه فعالین در حوزه مساجد است.

وی تصریح کرد: این کمیته باید با برگزاری جلسات متعدد و با بهره گیری از نظرات کارشناسان و فعالین این حوزه نقش راهبردی و تعیین سیاستگذاری را در حوزه‌های مختلف مرتبط با مساجد ایفا نماید.

دهشیری اظهار داشت: نیاز است که پرونده کامل شناختی از هر روحانی و همچنین ویژگی‌های خاص هر محل در سازمان تبلیغات ایجاد و با توجه به شناخت ایجاد شده برای محلات، امام جماعت متناسب با شرایط و وضعیت مناطق انتخاب شود.

وی افزود: به روز بودن ائمه جماعات در حوزه‌های مختلف، تغذیه علمی و فرهنگی، توجه ویژه به حفظ شأن طلبگی و جایگاه روحانیت در بین مردم، نظارت و رصد و ارزیابی فعالیت‌های روحانیون، آموزش مهارت‌های ارتباطی از جمله موضوعاتی است که می‌تواند در این کمیته مورد توجه قرار گرفته و سیاستگذاری و برای آن برنامه عملیاتی طراحی شود.

دهشیری بر لزوم توجه ائمه جماعات به بحث پاسخگویی به شبهات تاکید کرد و گفت: ائمه جماعات باید در حوزه پاسخگویی به شبهات اهتمام جدی داشته باشند و با استدلال عقلی منطبق بر آموزه‌های دینی پاسخگوی شبهات نوجوانان و جوانان در مساجد محلات باشند.

وی در تبیین اقدامات صورت گرفته در مجموعه دستگاه قضا استان گفت: استفاده از ظرفیت جوانان در پست‌های مدیریتی مجموعه دادگستری استان با این شعار که نوکری مردم ولایتمدار افتخار برای مجموعه دستگاه قضا است صورت گرفته است.

وی احیاء آرمان‌های انقلاب و امامین انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف دستگاه قضا دانست و افزود: در این راستا مبارزه با فساد با محوریت دانه درشت‌ها در اولویت کار دستگاه قضاست.

رییس کل دادگستری استان یزد گفت: مجموعه قضا استان جهت رسیدگی به کار مردم پشت میز نشینی را رها کرده و وارد میدان عمل شده که ورود به حوزه برخورد با دلالان و سودجویان حوزه زمین و مسکن نمونه‌ای از آن است.

وی در پایان ضمن تقدیر از رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان و هیئات استان به پاس برگزاری مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دهه اول محرم افزود: هیئات استان در این ایام شور حسینی را در کنار شعور حسینی به نمایش گذاشتند و نقشه دشمن را در دو قطبی سازی جامعه با القاء تقابل بین دین و علم و سلامت و معنویت خنثی نمودند.