سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات از محکومیت قاچاقچیان لوازم خانگی به پرداخت ۹ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جزای نقدی در کردستان خبر داد.
محسن عسگری، سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی از محکومیت قاچاقچیان لوازم خانگی به پرداخت ۹ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جزای نقدی در کردستان خبر داد و گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق نیروی انتظامی استان کردستان از یک دستگاه کامیون کشنده محموله لوازم خانگی شامل ۱۳۲ دستگاه آبمیوه گیری چهارکاره، ۲۴۰ عدد ست پنج تکه قابلمه، تعدادی زودپز، جاروبرقی و سینی را که در زیر تفاله نیشکر جاسازی شده بود؛ کشف کردند.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی افزود: با تشکیل پرونده در شعبه چهارم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات شهرستان سنندج، راننده‌ی کامیون با توجه به اقرار و نداشتن مدارک گمرکی به دلیل مباشرت در قاچاق به ضبط کالا‌ها به نفع دولت و پرداخت مبلغ پنج میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه وسیله نقلیه مربوط به فردی غیر از مرتکب بود و علم و اطلاع مالک اصلی خودرو از انجام قاچاق متهمان محرز نشد، خودرو به مالک بازگردانده شد و مبلغ سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جریمه برای متهمان لحاظ و مجموعا متهمان به پرداخت ۹ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات در پایان تصریح کرد: با توجه به عدم درخواست تجدیدنظر توسط متهمان به حکم شعبه بدوی در مدت زمان قانونی اعتراض، رای صادره قطعی و لازم الاجراست.