رییس کل دادگستری استان مازندران اعلام کرد: یک زندانی محکوم به قصاص صبح امروز با تلاش شورای حل اختلاف شهرستان ساری و در پی اعلام رضایت اولیای دم و بخشش و بزرگی این خانواده از چوبه دار رهایی یافت.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در گفتگو با میزان با اشاره به رهایی یک محکوم به قصاص از چوبه دار، گفت: زندانی مذکور در سال ۱۳۹۶ درپی اختلافات مالی به اتهام قتل عمد به زندان شهرستان ساری معرفی شده است و پرونده پس از رسیدگی در دادگاه کیفری استان و قطعیت آن دردیوان عالی کشور، منجر به صدور حکم قصاص گردید.

رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه افزود: صبح امروز در محل اجرای حکم قصاص و تلاش بی وقفه و پیگیری‌های مستمر اعضای شورای حل اختلاف ومذاکرات بعمل آمده با خانواده مقتول در نهایت منجر به اعلام رضایت اولیای دم گردیدو محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافت.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری، ترویج فرهنگ صلح وسازش وگذشت را یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های کلان در دوران مدیریت آیت الله رییسی در قوه قضاییه برشمرد وافزود: تلاش ما در دادگستری استان مازندران نیز مبتنی بر این سیاست مهم و اثرگذار و اشاعه فرهنگ گذشت و ایثار و لزوم توجه به سازش و صلح در دعاوی می‌باشد که فراهم کردن رضایت اولیای دم از آن جمله است.