رییس قوه قضاییه در پایان سفر به شیراز شب گذشته با تعدادی از فعالان اقتصادی استان فارس دیدار کرد و امید به بازگشت چند کارخانه بزرگ به چرخه تولید با یک ساعت مذاکره فشرده صورت گرفت.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت الله رییسی در پایان سفر به شیراز شب گذشته با تعدادی از فعالان اقتصادی استان فارس دیدارکرد.

در این نشست، رییس قوه قضاییه در مورد فردی که به دلیل بدهی، کارخانه‌اش تعطیل شده بود و مطالباتی به کارگران و هیات حمایت داشت و حمایت قضایی جهت تصفیه فوری مطالبات و همچنین راه اندازی مجدد کارخانه را میخواست گفت: دادستان مرکز استان و سازمان بازرسی ظرف چند روز موضوع را دنبال کنند تا کارخانه راه بیفتد.

رییس قوه قضاییه خطاب به استاندار گفت: رییس کل دادگستری و دادستان مرکز استان فارس پیگیری‌های لازم را انجام میدهند و حداکثر ظرف یک زمان یک ماهه شما نیز موضوع را پیگیری کنید تا این کارخانه روی خط تولید بیفتد و رونق بگیرد.

با توجه به راهکار دیده شده در جلسه مسوولین استانی حاضر در نشست به اتفاق قول حل مشکل یکماهه این کارخانه را دادند.

مراجعه کننده دوم، مدیر کارخانه موتورسازی با چهل سال سابقه فعالیت بود که به دلیل یک مشکل حقوقی واحد بزرگ تولیدی وی پلمب شده بود.

این فرد خواستار رسیدگی به این موضوع شد که رییس قوه قضاییه دستور پیگیری موضوع را خطاب به رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ظرف زمانی مشخص صادر نمود.

نفر بعد، رییس کانون بازنشستگان یک شرکت تجهیزات مخابراتی بود که بعد از سال ۸۳ به بخش خصوصی واگذار و پس از آن در سال ۸۵ مشکلاتی برای کارگرانی که بازنشسته شده بودند از نظر حقوق و حق سنوات ایجاد گردیده و مطالبات آن‌ها پرداخت نشده بود.

چرخ‌های تولید این کارخانه نیز سالهاست دیگر نمیچرخد

رییس قوه قضاییه از استاندار و مسوولین قضایی استان خواست موضوع را از طریق هیات حمایت از صنایع، پیگیری کنند تا مطالبات این ۱۳۰۰ نفر پرداخت شود و کارخانه نیز مجددا راه اندازی گردد.

ایت الله رییسی همچنین سقف زمانی مشخصی برای حل مشکل و پرداخت مطالبات کارگران تعیین کرد.

رییس قوه قضاییه در ادامه با تعدادی دیگر از فعالین اقتصادی و صاحبان صنایع استان فارس دیدار داشت و‌دستوراتی را برای حل مشکلات این واحد‌های تولیدی صادر کرد.