رییس کل دادگستری استان هرمزگان از پایان نزاع ۸ ساله میان اهالی دو روستای شهرستان بستک با میانجیگری دستگاه قضایی خبر داد.
علی صالحی در گفت‌وگو با میزان اعلام کرد: همزمان با هفته قوه قضاییه و با میانجیگری دستگاه قضایی و وساطت فرماندار بستک و جمعی از معتمدین محلی در روستا‌های کوخرد و هرنگ، پرونده اختلاف بین اهالی این دو روستا که بیش از ۸ سال به طول انجامیده بود، با گذشت شاکی‌پرونده به صلح و سازش منجر شد.

وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: روند رسیدگی به این پرونده از سال  ۱۳۹۱آغاز و در این رابطه برای ۵۰ نفر حکم محکومیت قطعی صادر شد؛ در نهایت با میانجیگری رییس دادگستری شهرستان بستک و  وساطت فرماندار، اعضای شورای حل اختلاف و جمعی از معتمدین محلی پس از اعلام گذشت شاکی و برقراری صلح و سازش این افراد از محکومیت قطعی رهایی یافتند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه عنوان کرد: گذشت شاکی این پرونده  اقدامی درخور تحسین و در تأسی از سیره نبی اکرم (ص) است.

وی از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی و شورا‌های حل اختلاف در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح استان همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.