معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه درباره جانبازان و ایثارگران گفت: امروز بیش از آن که جانبازان و ایثارگران نیازمند توجه مسؤولان باشند، جامعه و مسؤولان محتاج حضور و مشارکت آنها هستند.

طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری عصر امروز (پنج شنبه) در پنجمین روز از گرامیداشت هفته قوه قضاییه با عباسعلی عبدالله پور جانباز ۷۰ درصد ۸ سال دفاع مقدس، دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه در این دیدار با تاکید بر اینکه امروز بیش از آن که جانبازان و ایثارگران نیازمند توجه مسئولان باشند، جامعه و مسئولان محتاج حضور و مشارکت آن‌ها هستند، افزود: جانبازان و ایثارگران با نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف جامعه، عطر حیات بخش امام و شهدا را در گستره کشور می‌پراکنند و با این حضور «روح امید» را که مهمترین نیاز برای حیات و نشاط جامعه است، در کالبد ملت به ویژه جوانان می‌دمند.

وی در ادامه تصریح کرد: حضور فعال ایثارگران در جامعه و تزریق روحیه‌ی انقلابی و جهادی در عرصه‌های مختلف، احتمال بروز انحراف و کج‌روی ساختاری و نیز آلودگی‌های فردی کارگزاران را به شدت کاهش می‌دهد.

دبیر ستاد حقوق بشر یادآور شد: جانبازان نماد بارز هویت ایران اسلامی هستند که بی توجهی و یا کم توجهی به آن‌ها حیات آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی را تهدید می‌کند.

جانباز عباسعلی عبدالله پور نیز در این دیدار خاطرات جنگ و جانبازی خود را از دوران دفاع مقدس مطرح کرد.