رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه هرگونه قصور مدیران دستگاه‌های اجرایی در مسیرحمایت از تولید و اشتغال را تحت عنوان ترک فعل مورد پیگیری قضایی قرار خواهیم داد، گفت: به نظر می‌رسد که برخی دستگاه‌های اجرایی که وظیفه حمایت از تولید را بر عهده دارند به مانعی برای تولید تبدیل شده اند.
یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی با تاکید بر اینکه هرگونه قصور مدیران دستگاه‌های اجرایی در مسیر حمایت از تولید و اشتغال را تحت عنوان ترک فعل مورد پیگیری قضایی قرار خواهیم داد، گفت: مدیران دستگاه‌های ذیربط باید با شناخت دقیق از شرایط اقتصادی کنونی با اقدامات جهادی در مسیر ارائه راهکار‌هایی برای حل مشکلات تولید کنندگان اقدام کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان کرمان بر مبنای تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست قوه قضاییه در صدد حمایت همه جانبه و قانونی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان به منظور حفظ اشتغال موجود و توسعه اقتصادی تا زمان برون رفت از شرایط اقتصادی کنونی است و انتظار این مجموعه از مدیران اجرایی نیز همگامی در مسیر حمایت از تولید و سرمایه گذاری است.

وی اظهار کرد: دستگاه قضایی استان کرمان با برگزاری جلسات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی به صورت مستمر در صدد رفع مشکلات تولیدکنندگان است و از همین رو مدیران اجرایی مربوطه باید شخصا در جلسات حضور یافته و از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود خود برای حل مشکلات اقتصادی واحد‌های تولیدی و صنعتی استفاده کنند.

موحد با تاکید بر اینکه حضور معاونان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی در جلسات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی تنها در همراهی با مدیران مربوطه به منظور تبادل اندیشه برای کسب راهکار‌های بهتر بلامانع است، گفت: عدم حضور مدیران مربوطه موجب ابتر ماندن مصوبات و دستورجلسات می‌شود و از این رو تاکید شده که تمامی مدیران شخصا در جلسات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی حضور یابند.

رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تاکید بر این مطلب که دستگاه قضایی بر مبنای اقدامات قانونی به دنبال حفظ سرمایه‌های موجود در استان کرمان و جلب سرمایه گذاری‌های جدید است، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که برخی دستگاه‌های اجرایی که وظیفه حمایت از تولید را بر عهده دارند به مانعی برای تولید تبدیل شده اند و از این رو می‌توان از آن‌ها به عنوان تحریم‌های داخلی یاد کرد که اثرات آن‌ها به مراتب بدتر از تحریم‌های خارجی است.

وی بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی بر اساس مسئولیت‌هایی که برعهده دارند، باید اولین مدافعان سرمایه گذاران و تولیدکنندگان باشند در حالی که در حال حاضر به نظر می‌رسد بخشی از مسئولیت‌های مدیران در حوزه حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مورد بی توجهی قرار گرفته است.

موحد یادآور شد: مدیران اجرایی باید توجه داشته باشند که سرمایه گذاران بخش‌های غیر دولتی در حالی با سرمایه خود اقدام به توسعه اشتغال می‌کنند که دستگاه‌های اجرایی برای جذب یک یا دو کارمند با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند.

در این جلسه مشکلات کارخانه سیمان ماهان در رابطه با شرکت شهرک‌های صنعتی و تخصیص زمین مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد مشکلات این واحد ظرف ۱۰ روز و با محوریت سازمان بازرسی تعیین تکلیف و حل شود.

شرکت سیمان ماهان در سال‌های گذشته با زیان دهی روبرو بوده، اما در دو سال اخیر با تولید ۱۵۰۰ تن سیمان در روز به سود دهی رسیده و در حال حاضر ۳۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.