رییس کل دادگستری استان البرز گفت: در استان البرز در راستای تدبیر ریاست قوه قضاییه در اعطای مرخصی به زندانیان و مدیریت منسجم و همکاری کلیه دستگاه‌ها، موردی از فوت بر اثر ابتلا به کرونا در زندان‌های استان البرز گزارش نشده است.

حسین فاضلی هریکندی به همراه رییس کل محاکم عمومی و انقلاب و دادستان مرکز استان، دبیر شورای تحول قضایی، سایر معاونین دادگستری استان و مدیران کل دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه در استان البرز با حضور در استانداری، هفته دولت را به استاندار البرز و کلیه کارکنان دستگاه اجرایی در استان تبریک گفتند.

رییس کل دادگستری استان البرز در این دیدار با اشاره به چالش‌های پشت سر گذاشته شده و چشم انداز پیش روی استان گفت: سال ۹۸ سالی با مسائل خاص برای کشور و استان البرز همراه بود، ولی با این وجود با توکل برخداوند متعال و تلاش و همت کلیه دست اندکاران بر این مشکلات فائق آمدیم که از عوامل مهم در این موفقیت وحدت، همدلی و همراهی موجود مابین همه مدیران استان اعم از نماینده، ولی فقیه در استان، نمایندگان کلیه قوا و دستگاه‌های حاکمیتی و نیرو‌های انتظامی، نظامی و اطلاعاتی استان بوده است.

رییس شورای قضایی استان سفر آیت الله رییس ی به استان البرز را اتفاقی تاریخی در سال ۹۸ دانست که منجر به حل مشکلات عمده استان شد و متذکر شد: برخی از معضلات استانی در حوزه دادگستری و واحد‌های قوه در استان و نیز شهرک‌های صنعتی و شهرستان‌ها که برای دهه‌ها انباشت شده بود در این سفر حل شد.

وی مدیریت اتفاقات پس از شیوع کرونا در استان را یکی از مصادیق تعامل موفق دستگاه‌های مختلف برشمرد و متذکر شد: در کنار موفقیت عمومی که در سطح استان کسب شد، در استان البرز در راستای تدبیر ریاست قوه قضاییه در اعطای مرخصی به زندانیان و مدیریت منسجم و همکاری کلیه دستگاه‌ها مشکلی پیش نیامد و خوشبختانه تاکنون حتی یک مورد فوتی در زندان‌های استان به دلیل ابتلا به کرونا گزارش نشده است.

عالی‌ترین نماینده قوه قضاییه در استان البرز با اشاره به مصادیق حمایت و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی و قضایی از تولید در استان گفت: دادگستری استان با توجه به سیاست‌های کلان قوه قضاییه در زمینه حمایت از تولید، ورود جدی داشته است و با بازدید‌های میدانی و جلسات متعدد، سعی در حل مشکلات و جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی برآمده است.

فاضلی هریکندی در این دیدار به نمایندگی از واحد‌های قوه قضاییه در استان با اهدای لوح تقدیر به استاندار البرز از تلاش‌های کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و نماینده عالی قوه مجریه در استان تقدیر کرد.