سفیر سابق ایران در آذربایجان با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس گفت: انتفاضه‌ای که زمانی با سنگ آغاز شد امروز با موشک ادامه دارد و رژیم صهیونیستی و اشغالگران که زمانی نگران سنگ‌پرانی مردم فلسطین بودند امروز در معرض تهدید جدی موشک‌های نهضت مقاومت هستند.
محسن پاک آیین  در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس بیان کرد: یکی از اقدامات امام خمینی(ره) نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس بود که باعث نهادینه شدن حمایت از آزادی فلسطین و قدس شریف طی سال‌های گذشته شد تا به عنوان موضوع اصلی جهان اسلام همه ساله مورد تایید کشور‌ها و مردم مسلمان و آزادگان جهان قرار بگیرد.
سفیر سابق ایران در آذربایجان گفت: نامگذاری روز جهانی قدس فوری‌ترین اثر پیروزی انقلاب اسلامی در تحولات منطقه‌ای و جهانی بود و باعث شد موج انتفاضه که با طرح‌های سازش‌کارانه رهبران فلسطینی در حال فروکش کردن بود مجدداً شعله‌ور و تا امروز ادامه یابد.
وی گفت: انتفاضه‌ای که زمانی با سنگ آغاز شد امروز با موشک ادامه پیدا می‌کند و رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان اشغالگر که زمانی نگران سنگ‌پرانی مردم فلسطین بودند امروز در معرض تهدید جدی موشک‌های نهضت مقاومت هستند.