رییس دادگستری شوشتر گفت: اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش خود در یک حرکت جهادی و خداپسندانه توانستند با جلب رضایت اولیاء دم محکوم به قصاص را از چوبه دار نجات دهند.
مصطفی آباد درگفت وگو با میزان اظهار کرد: تلاش‌های جهادگرانه اعضای شورای حل اختلاف شهرستان شوش جوان محکوم به قصاص را نجات داد.
وی گفت: دو همکار سر یک ماشین کار می‌کردند که بعد از مدتی یک نفر از آنان بصورت مشکوک فوت می‌کند ؛ با دستور قضایی و بررسی‌های پزشکی قانونی مشخص می‌شود که این فرد به قتل رسیده است و در سال ۹۵ پرونده قتل عمد تشکیل و پس از چند ماه کار تحقیقاتی، قاتل که همکار مقتول بوده دستگیر می شود. این فرد علت قتل را  بر سر اختلافات عدیده‌ای که با هم داشتند عنوان کرد.

رییس دادگستری شوشتر ضمن تقدیر از تلاش‌های جهادگرانه اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان در حل و فصل این پرونده افزود: با توجه به حساسیت موضوع و نحوه قتل، با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شوشتر بر ایجاد صلح و سازش و پیشگیری از وقوع اختلافات دیگر بین خانواده مقتول و قاتل، در راستای تحقق اهداف قوه قضاییه و همچنین ترویج و گسترش فرهنگ صلح و سازش، اعضاء شورای حل اختلاف پس از برگزاری چندین جلسه با بزرگان طرفین، در یک حرکت خداپسندانه خانواده مقتول قاتل را مورد عفو و بخشش قرار دادند و این پرونده پس از ۵ سال با صلح وسازش مختومه شد.

آباد در ادامه یکی از راه‌های کاهش و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه را استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف دانست و بیان کرد: شورای حل اختلاف نقش بسزایی در کاهش و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه دارد و باید این نهاد مردمی روز به روز مورد حمایت بیشتر قرار بگیرد تا شاهد آرامش بیشتری در جامعه باشیم.