رییس دادگستری شهرستان کهنوج از بخشش یک محکوم به قصاص با جلب رضایت اولیای دم خبر داد.
سهراب سالاری، رییس دادگستری شهرستان کهنوج در گفت‌وگو با میزان از بخشش یک محکوم به قصاص با جلب رضایت اولیای دم خبر داد و بیان کرد: با جلب رضایت اولیای دم و با تلاش اعضای شورای حل اختلاف، قضات، معتمدین محلی و بخشش و بزرگی خانواده مقتول، یک محکوم به قصاص در این شهرستان از قصاص رهایی یافت.

رییس دادگستری شهرستان کهنوج اظهار داشت: طی پنج ماهه‌ی اخیر هزار و ۸۳۹ فقره پرونده وارد شورا‌های حل اختلاف شهرستان کهنوج شده است و در مقابل هزار و ۸۲۷ فقره پرونده مختومه شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۵۵ پرونده از طریق صلح و سازش مختومه شده است، عنوان کرد: طی یک سال گذشته این چهارمین محکوم به قصاص است که با ورود شورا‌های حل اختلاف و رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی می‌یابند و این نشان دهنده فرهنگ عظیم مردم جنوب استان کرمان در زمینه بخشش و گذشت است.

سالاری در پایان تصریح کرد: یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های کلان در دوران مدیریت آیت الله رییسی در قوه قضاییه، ترویج فرهنگ گذشت و ایثار و لزوم توجه به سازش و صلح در بین محکومان است که نهادینه شدن فرهنگ گذشت، صلح و سازش و فراهم کردن رضایت اولیای دم از آن جمله است.