رییس کل دادگستری استان البرز ضمن حضور در مرکز صدا و سیمای البرز گفت: انعکاس اخبار مربوط به عملیات‌های آزادسازی می‌تواند نقش پیشگیرانه در خرید و فروش اراضی دارای تغییر کاربری غیرمجاز داشته باشد.
حسین فاضلی هریکندی، رییس کل دادگستری استان البرز به مناسبت روز خبرنگار با همراهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، دبیر شورای تحول دادگستری استان البرز، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و معاون فرهنگی با حضور در مرکز صدا و سیمای البرز این روز را به مدیرکل و کارکنان صداوسیما تبریک گفت.

رییس کل دادگستری استان البرز در این دیدار با اشاره به مطالباتی که رهبر انقلاب در دیدار‌های مختلف از مسئولان قوه قضاییه در خصوص انعکاس اقدامات دستگاه قضایی داشتند، گفت: پس از این مطالبات برنامه‌های مختلفی در خصوص تقویت اطلاع رسانی‌ها انجام شده که منجر به تاسیس خبرگزاری میزان و روزنامه حمایت شد.

وی افزود: با وجود برخی محدودیت‌ها در انعکاس اقدامات دادگستری استان البرز، بخشی از اقدامات انجام شده با کمک صداوسیما و دیگر رسانه‌های مجازی و مکتوب منتشر می‌شود که نقش و جایگاه صداوسیما در این حوزه برجسته است.

فاضلی هریکندی به اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در استان البرز اشاره و بیان کرد: انعکاس اخبار مربوط به عملیات‌های آزادسازی می‌تواند نقش پیشگیرانه در خرید و فروش اراضی دارای تغییر کاربری غیرمجاز داشته باشد و مردم به منظور جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از فروش این اراضی توسط سودجویان، پیش از خرید اراضی نسبت به اخذ استعلامات لازم اقدام کنند.