حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باید بتوانیم ذهنیت منفی شکل گرفته از ایران را با رفتار صحیح و برگرفته از فرهنگ ایرانی – اسلامی تغییر دهیم. وی ادامه داد: بر اساس گفته کارشناسان به ازای ورود سه گردشگر خارجی به کشور، یک شغل ایجاد می شود و بنابراین رواج این […]

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باید بتوانیم ذهنیت منفی شکل گرفته از ایران را با رفتار صحیح و برگرفته از فرهنگ ایرانی – اسلامی تغییر دهیم.

وی ادامه داد: بر اساس گفته کارشناسان به ازای ورود سه گردشگر خارجی به کشور، یک شغل ایجاد می شود و بنابراین رواج این صنعت ارزآوری بسیاری دارد.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی گفت: باید آزادسازی ارزش افزوده صنایع‌دستی در کشور خودمان اتفاق بیفتد حال آن که به طور مثال متأسفانه ۱۰ تن از سنگ‌های زینتی ایران به کشورهای دیگر صادر می‌ شود و سپس مقدار کمی از آن پس از صیقل و حکاکی به قیمت آن ۱۰ تن وارد کشور می‌شود.

نیک بین افزود: ارزش افزوده سنگهای تزئینی و قیمتی کشور ما برای دیگران است در صورتی که این اتفاق باید در کشور خود ما بیفتد که اگر حمایت کنیم علاوه بر ایجاد اشتغال، شاهد آزادسازی ارزش افزوده و ارزآوری بسیار بالا برای کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: در همین راستا در تلاشیم تا جاده‌ای با نام طبیعت از بایگ به سمت “نامق، ایور، ریوش، اوندر، قصون و البلاغ” ایجاد و از آنجا به سمت سبزوار ساخته شود که در این خصوص مذاکرات  اولیه با نمایندگان شهرستان‌های تربت‌حیدریه و سبزوار انجام و موافقت‎هایی اخذ شده‌ است.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی گفت: روستای نامق  از مناطق دیدنی ترشیز به شمار می‌رود و با احداث این جاده بسیار زیبا شهرستان کوهسرخ از بن‌بست بودن خارج می‌شود.

نیک‌بین افزود: کاشمر باید در بخش‌های مختلف تبدیل به کانون توجه شود و اگر گردشگران بخواهند بیایند باید همه منطقه ترشیز را با هم معرفی کنیم مثلا کوهسرخ مرکز گردشگری و عروس استان خراسان رضوی در زیبایی‌های گردشگری است و کاشمر با داشتن مزار شهید مدرس می‌تواند به کانون توجه تبدیل شود.

شهرستان کوهسرخ با ۲۸ روستا به مرکزیت شهر ریوش با ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شمال شهر کاشمر و  ۲۲۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.