دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان گفت: نهاد‌های حقوق بشری در دنیا باید نسبت به قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی حساس باشند و نسبت به آن واکنش نشان دهند.

«علی باقری» در گفتگوی ویژه خبری گفت:مطابق آمار روزانه حدود ۳ شهروند آمریکایی توسط پلیس کشته می‌شوند.

وی ادامه داد: نوع قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی بسیار فجیع بود. ساختار نژادپرستانه‌ای که در عرصه‌های مختلف حاکمیتی آمریکا نهادینه شده است موجب بروز این اتفاق شده است؛ باراک اوباما که ۸ سال رییس جمهور آمریکا بود می‌گوید این یک امر عادی است و هر روز در آمریکا اتفاق می‌افتد!

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه قضاییه گفت: در ایالت شیکاگو ۶۰ درصد کشته شدگان به دلیل ابتلا به کرونا سیاهپوست بوده‌اند.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان ادامه داد: نهاد‌های حقوق بشری در دنیا باید نسبت به قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی حساس باشند و نسبت به آن واکنش نشان دهند.

وی افزود: ترامپ بار‌ها به هزینه سنگین ۷ تریلیون دلاری آمریکا در منطقه اشاره کرده، اما اشاره‌ای به این موضوع نمی‌کند که این سیاست آمریکا موجب قتل و جرح صد‌ها هزار نفر از مردم منطقه شده است.

باقری تصریح کرد: آنچه جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته بر روی آن تاکید داشته اکنون برای جهانیان نمایان می‌شود که تهدید آمریکا تهدیدی محدود و ناشی از ماجراجویی سران آمریکا نیست بلکه این یک بنیان فکری نهادینه شده در ساختار حاکمیتی آمریکاست. باید از شیوع این بنیان فکری در جهان جلوگیری کرد.

  • منبع خبر : میزان