در پی بازدید خیرینِ همکار با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان از کانون اصلاح و تربیت کرمان، مقدمات رهایی نوجوان منوجانی فراهم شد.

در پی بازدید خیرینِ همکار با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از کانون اصلاح و تربیت کرمان، مقدمات رهایی نوجوان منوجانی فراهم شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: پس از بازدید از کانون اصلاح و تربیت کرمان که با حضور کارشناسان، سازمان‌های مردم نهاد، خیرین و کارآفرینان همراه بود، خوشبختانه توانستیم مقدمات آزادی این نوجوانان را فراهم آوریم.

سید مهدی قویدل با بیان اینکه در جریان آزادسازی نوجوان منوجانی علاوه بر کمک خیرین، ورود مُصلحین نیز بسیار تاثیرگذار بود، افزود: استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران موجب شد تا این نوجوان پیش از مواجه شدن با آسیب‌های بعدی، به کانون خانواده خود بازگردد.

این مقام قضایی گفت: همچنین قرار است با کمک افراد نیکوکار، این اقدام پسندیده برای نوجوان دیگری که او هم دچار مشکلات مالی و به نوعی در کانون محبوس است، تکرار و برای آزادی وی نیز در آینده نزدیک اقدام شود.

قویدل سپس یادآور شد: به علاوه در راستای ایجاد اشتغال برای نوجوانان کانون اصلاح و تربیت نیز به فراخور مایحتاج جامعه با ترغیب خیرین و کارآفرینان، کارگاه خیاطی و تولید ماسک راه اندازی می‌شود تا علاوه بر تامین نیاز مردم، منبع درآمدی نیز برای این مجموعه ایجاد شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: همچنین بنا داریم با کمک سازمان‌های مردم نهاد همکارِ با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان، نوجوانانی که به نحوی با مقوله موادمخدر و اعتیاد مواجه و درگیر شده اند نیز با مراقبت‌های پس از خروج، در راستای توانمندسازی و اشتغال ایشان اقدامات لازم انجام شود.

قویدل در پایان گفت: مقرر شده است جهت تقویت روحیه فرزندان کانون اصلاح و تربیت و همچنین فرهنگ سازی در این مجموعه، با همکاری سازمان‌های مردم نهادِ فعال در حوزه فرهنگ و هنر نیز اقدامات متعددی شامل برگزاری کلاس‌های نقاشی، نمایش فیلم و… انجام شود.

یادآوری می‌شود: نوجوان منوجانی پس از دریافت کمک‌های مالی مجمع خیرین و دریافت حکم آزادی خود، با انجام اقدامات مشاوره‌ای و مددکاری به دامان اجتماع و خانواده خود بازگشت.