به نقل از تسنیم، ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای‌ عالی قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه خود را ملزم به همکاری با مجلس و دولت می‌داند. نسبت به برخورد با متجاسرین و مفسدین جدی هستیم اما برخوردهای قضائی جایگزین سستی‌های مدیریتی نیست. وی با بیان اینکه مدیریت کشور در حوزه‌های اجرایی نیازمند کار مقتدرانه و […]

به نقل از تسنیم، ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای‌ عالی قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه خود را ملزم به همکاری با مجلس و دولت می‌داند. نسبت به برخورد با متجاسرین و مفسدین جدی هستیم اما برخوردهای قضائی جایگزین سستی‌های مدیریتی نیست.

وی با بیان اینکه مدیریت کشور در حوزه‌های اجرایی نیازمند کار مقتدرانه و برنامه‌ریزی‌شده است، گفت: لازمه ایران قوی، اقتصاد قوی است و اقتصاد قوی، نیازمند مدیران قوی است. حمایت از مدیران قوی، خطرپذیر و شجاع در دستور کار ماست.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: باید توجه داشت راه‌حل مشکلات کشور در درون کشور است و نسبت به دشمن خارجی هرجا امتیاز داده‌ایم، بیشتر باج‌خواهی کرده و دنبال تضعیف کشور افتاده‌اند. همه دستگاه‌ها با ظرفیت‌های خود باید پای کار نهضت تعاون و احسان بیایند. قوه قضائیه هم برای دسترسی آسان مردم به محرومان و توجه به خانواده زندانیان، خود را موظف می‌داند و تفاهم‌نامه با کمیته امداد برای عدم پرداخت هزینه دادرسی در همین راستا بود.

رئیسی در ادامه گفت: قصورها در دوره‌های مختلف باید پیگیری شود. وگرنه شاهد وقوع ده‌ها آتش‌سوزی، انفجار و خسارت خواهیم بود.

رئیس دستگاه قضا در سخنان خود اشاره‌ای هم به پیگیری ترور حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس کرد و گفت: کار مربوط به پیگیری خون حاج قاسم سلیمانی تعطیل‌بردار نیست. دادستان تهران و معاون بین‌الملل، موضوع تعقیب قاتلان شهید سلیمانی و موارد طرح‌شده توسط گزارشگر سازمان ملل را در دستور کار قرار دهند.