معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم خوزستان از اعضای سامانه سجام درخواست کرد تا با ارائه راهکار‌های پیشنهادی خود در طرح جامع پیشگیری از جرائم بویژه جرائم خشن شرکت کنند.

طبق اعلام روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی اظهار کرد: اعضای سامانه سجام در استان خوزستان که با عنوان دیده بان‌های پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی شناخته می‌شوند، می‌توانند راهکار‌های پیشنهادی خود را در خصوص کاهش جرائم خشن از جمله سرقت‌های مسلحانه، آدم ربایی و همچنین سایر جرائم دیگر از جمله مزاحمت برای نوامیس به این معاونت ارسال کنند تا به صورت بهینه از آن‌ها استفاده شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم خوزستان ادامه داد: این راهکار‌ها می‌تواند در خصوص مرکز استان و سایر شهرستان‌ها با رعایت جرائم اولویتی هر شهرستان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی اولویت‌های این طرح را ارتقای ضریب امنیت جامعه، شناسایی زمینه‌های وقوع جرم، کاهش جمعیت مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم، عنوان کرد و گفت: تامین امنیت جامعه یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان استان از جمله رییس کل دادگستری خوزستان می‌باشد.

وی ادامه داد: رییس کل دادگستری استان طی یک سال اخیر با صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های متعدد و اجرای اقدامات ویژه قضایی توانسته است منشاء آثار و خدمات فراوانی برای مردم شریف استان باشد و همچنین دادستان‌ها و قضات محترم دادسرا‌های عمومی و انقلاب استان در این مسیر نقش بی بدیلی را ایفا نموده اند.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی گفت: به عنوان نمونه در مدت قریب به شش ماه که از سال جاری می‌گذرد، دادگستری استان خوزستان توانسته است پرونده‌های فراوانی با موضوعات جرائم خشن را رسیدگی و احکام قاطعانه‌ای در این خصوص صادر نماید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم خوزستان تصریح کرد: خط قرمز دادگستری استان خوزستان، تامین امنیت شهروندان عزیز و گرامی است که در این مسیر تمام عزم و همت خود را برای اجرای آن به کار بسته است و به همه بزهکاران از جمله سارقان و به ویژه سارقان مسلح و همچنین مرتکبین جرائم امنیتی و مزاحمین نوامیس مردم و مخلین نظم و آرامش عمومی مؤکداً اخطار می‌دهد که دست از ارتکاب جرم برداشته و ضمن توبه به درگاه الهی، به دامان جامعه برگشته و بدانند که دادگستری استان خوزستان در مبارزه بی امان با مجرمان مماشانی نخواهد کرد.

وی در ادامه گفت: با دستور قاطعانه ریاست محترم کل دادگستری استان خوزستان، هیات رسیدگی به پرونده‌های خاص تشکیل و به موجب آن پرونده‌های جرائم خشن از جمله سرقت‌های مسلحانه، تجاوز به عنف، قتل، سرقت‌های مقرون به آزار، سرقت‌های سریالی و زورگیری با هدف ارتقای اثربخشی اجرای احکام قضایی و ایجاد حس امنیت در جامعه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی گفت: در آینده نزدیک همایش استانی دیده بان‌های پیشگیری معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان خوزستان نیز برگزار و در آن همایش، راهکا‌های پیشگیری از وقوع جرم بررسی می‌شود.