تیم‌های امنیت غذایی دادسرای کرمان ضمن پلمب پنج واحد صنفی متخلف، یک منزل مسکونی که اقدام به ذبح دام و عرضه گوشت قرمز خارج از شبکه در بازار می‌کرد، شناسایی و پلمب کرد.

معاونت حقوق عامه دادسرای مرکز استان کرمان در گفت‌وگو با میزان از تشدید نظارت تیم‌های امنیت غذایی این دادسرا خبر داد و گفت: در راستای تداوم برخورد‌های قضایی با متعرضان به سلامت و امنیت غذایی و روانی جامعه، ضمن پلمب پنج واحد صنفی متخلف، یک منزل مسکونی که اقدام به ذبح دام و عرضه گوشت قرمز خارج از شبکه در بازار می‌کرد، شناسایی و پلمب شد.

محمدعلی سلیمانی در تشریح این خبر افزود: دور جدید بازدید‌های محسوس و غیرمحسوس تیم‌های امنیت غذایی دادسرای کرمان از واحد‌های صنفی، رستوران‌ها و … از روز‌های گذشته و از بازار کرمان آغاز شده و به صورت مستمر ادامه دارد.

وی اظهار داشت: معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب کرمان به تناسب وضعیت شیوع بیماری کرونا، اقدامات و بازرسی‌های مورد نیاز برای کنترل وضعیت را در دستور کار دارد، زیرا شیوع این بیماری در حقیقت تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی محسوب می‌شود.

این مقام قضایی با اشاره به این مطلب که تیم‌های امنیت غذایی دادسرای کرمان همچنین شش واحد صنفی را به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی به مدت ۴۸ ساعت غیرفعال کرده اند، اظهارداشت: این واحد‌ها در صورت عدم رفع مشکلات موجود در زمان تعیین شده، پلمب خواهند شد.

معاونت حقوق عامه دادسرای مرکز استان کرمان یادآور شد: تیم امنیت غذایی دادسرای کرمان همچنین به پنج واحد صنفی تذکر کتبی ارائه کرده است.

وی اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی را ضامن سلامت مردم و جامعه دانست و تاکید کرد: ارتقای سطح سلامت جامعه در گرو تعامل و همکاری همه جانبه مدیران و اقشار مختلف مردم است و دادسرای عمومی و انقلاب کرمان بر مبنای مسئولیت‌های قانونی خود در حوزه حفظ حقوق عامه با هرگونه اقدامی که سلامت عمومی را تهدید کند، برخورد قاطع و بدون اغماض خواهد داشت.

سلیمانی خاطرنشان کرد: برای مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا باید ضمانت اجرایی تدوین شود و از این رو تمام ظرفیت‌های قضایی استان کرمان در این زمینه به صورت بالقوه آماده است تا گام‌های بلندی در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا برداشته شود.

وی با اشاره به فعال شدن هفت تیم عملیاتی در شهر کرمان به منظور انجام گشت‌های ویژه در قالب کارگروه مبارزه با محتکرین، عنوان کرد: این تیم‌ها با محوریت یکی از قضات دادسرا و نماینده پلیس اماکن، نماینده پلیس اطلاعات، نماینده پلیس آگاهی، نماینده اداره کل اطلاعات، نماینده سازمان اطلاعات سپاه، نماینده معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و نماینده اداره بهداشت راه اندازی شده است.