دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان با بیان اینکه دلالی و سودجویی یکی از دلایل مهم در افزایش قیمت مسکن است گفت: در گام اول برخورد با سودجویان حوزه زمین و مسکن ۳۸ بنگاه املاک متخلف در زنجان پلمپ شد.
 حجت الاسلام  والمسلمین محسن کرمی  از پلمب ۳۸ بنگاه املاک متخلف در زنجان خبر داد و افزود: کسانی که با اقدامات خلاف قانون و تبلیغات واهی موجب اخلال در نظام معاملاتی مسکن شده اند، بدون هیچ اغماضی با آنان برابرقانون برخورد قضایی خواهد شد.
وی در ادامه هشدار داد:  تمامی مشاوران املاک که بدون پروانه فعالیت می‌کنند یا مشاوران املاکی که در محلی غیر از محل مندرج در “پروانه کسب” فعالیت می‌کنند  فعالیت غیر قانونی خود را تعطیل کنند در غیر این صورت با آنها با قاطعیت برخورد خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین کرمی افزود: اتحادیه‌ها و مشاورین املاک خواست در وضعیت کنونی که مردم با مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند رعایت انصاف را نسبت به مستأجرین داشته باشند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان گفت: ادامه بازرسی و نظارت بر بنگاه‌ها با قوت توسط گشت‌های اتحادیه ادامه خواهد داشت و هیچ خط قرمزی در این خصوص با هیچ احد و بنگاهداری نداریم، بنابراین در صورت گزارش و مشاهده تخلف در مشاورین املاک برخورد قضایی خواهد شد همچنین با شبکه‌های که در امر گران شدن قیمت زمین و مسکن فعال بودند برخورد قضایی جدی در حال انجام است.