در بازدید سرزده دادستان نظامی خراسان رضوی از مجموعه پلیس مهاجرت و گذرنامه این استان، وی پیشنهاد استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش حجم مراجعان مستقیم و تکریم بهتر از ارباب رجوع به این مرکز انتظامی را مطرح کرد.

در بازدید سرزده مهدی اخلاقی دادستان نظامی خراسان رضوی از مجموعه پلیس مهاجرت و گذرنامه این استان، وی پیشنهاد استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش حجم مراجعان مستقیم و تکریم بهتر از ارباب رجوع به این مرکز انتظامی را مطرح کرد.

اخلاقی در این ارتباط گفت: در حال حاضر ۱۷ دفتر کفالت اتباع خارجی در سطح استان فعال هستند که در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و دستورالعمل‌های مراجع ذی‌صلاح، بسیاری از خدماتی که نیاز به مراجعه مستقیم به پلیس مهاجرت و گذرنامه را دارد نظیر تشکیل پرونده متقاضیان صدور و تمدید اقامت، تمدید روادید، خروج از کشور، مراجعت و ازدواج مرد ایرانی با زن تبعه خارجی را می‌توانند برون سپاری کرده و به این دفاتر محول کنند.

وی افزود: روزانه یک نفر نماینده با معرفی انجمن صنفی دفاتر کفالت نسبت به جمع‌آوری پرونده‌ها و تحویل به پلیس گذرنامه اقدام نماید تا حجم مراجعان به این پلیس تخصصی به حداقل برسد.