رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: اموال، اماکن و فضا‌های آموزشی متعلق به آموزش و پرورش مستندسازی و نسبت به پیگیری صدور اسناد تک برگی این املاک از طریق اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اقدام شود.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به همراه جمعی از معاونین به مناسبت هفته قوه قضاییه با رییس کل دادگستری لرستان دیدار کرد.

محمد رزم رییس کل دادگستری لرستان در این دیدار با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین واحد‌های جامعه و مسئول تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان و مبدا تحول بسیار با اهمیت است، اظهار داشت: آموزش و پرورش متعلق به کل جامعه بوده و نیازمند به تعامل و کمک از ناحیه همه اقشار مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه در این جلسه که به منظور تبادل نظر و هم اندیشی بین شواری معاونین دادگستری لرستان و مدیرکل آموزش و پرورش تشکیل شد، حل مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی آموزش و پرورش تجزیه و تحلیل شد، تصریح کرد: مقرر شد تمام اموال، اماکن و فضا‌های آموزشی متعلق به آموزش و پرورش لرستان مستند سازی و نسبت به پیگیری صدور اسناد تک برگی این املاک از طریق اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اقدام شود.

رییس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در رسیدگی و فرآیند دادرسی، تعدادی از شعب دادسرا، محاکم بدوی و تجدید نظر به عنوان شعب رسیدگی به پرونده‌ها و دعاوی آموزش و پرورش تعیین خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که به هر عنوانی اراضی دولتی و منابع ملی را به صورت غیرمجاز تصرف کنند یا بخواهند در اراضی ملی و متعلق به دولت تغییر کاربری ایجاد کنند توسط دادسرای عمومی و انقلاب مربوطه تعقیب و با شدت مجازات می‌شوند، افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ حقوق بیت المال و مبارزه با مفاسد اقتصادی و زمین خواری و تاکید رئیس قوه قضاییه، با شدت و قاطعیت با زمین خواران برخورد خواهیم داشت.