رییس کل دادگستری استان ایلام در دیدار با فعالین اقتصادی بر پیگیری عملی و واقعی مشکلات تولید کنندگان و کارآفرینان توسط دادگستری استان تاکید کرد.

نشست تخصصی فعالان صنعتی نمونه، کارآفرینان برتر و سرمایه گذاران استان ایلام با حضور علی دهقانی رییس کل دادگستری استان برگزار شد.

در این نشست، دهقانی ضمن حساس خواندن شرایط کشور و قرار گرفتن در شرایط جنگ اقتصادی، تاکید کرد: باید با تلاش و تکیه بر توان داخلی در جهت تقویت اقتصاد و در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تلاش کنیم و در این راستا گام برداریم.

وی افزود: اهمیت اقتصاد و نقشی که در کشور دارد در فرامین مقام عظمای ولایت و ریاست قوه قضائیه صراحتاً بیان شده و نامگذاری چند سال اخیر با محوریت حوزه اقتصاد، دلالت بر اهمیت این موضوع دارد.

رییس کل دادگستری استان ایلام افزود: جهش تولید یک سری الزامات دارد که برخی بر می‌گردد به مسئولین که باید از کارآفرینان حمایت کنند، برخی برمی گردد به نهاد‌های نظارتی که باید نظارت کنند تا موانع تولید برداشته شود و مشکلاتی که تولید کنندگان دارند بررسی و در جهت رفع آنان تلاش شود و برخی هم برمی گردد به خود کارآفرینان که در این عرصه فعال هستند.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد در استان ایلام، امنیت اقتصادی، امنیت سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاری مشروع باید در دستور کار باشد و همه مسئولین در هر بخشی باید در این راستا تلاش کنند و حمایت واقعی و جدی داشته باشند.

دهقانی گفت: حمایت واقعی به این معناست که در راستای سیاست‌های مصوب ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید در جمع تولیدکنندگان و کارآفرینان حضور پیدا کنیم و مشکلات این فعالان اقتصادی را بشنویم و در جهت رفع موانع به صورت واقعی تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش‌هایی که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان صورت گرفته، مشکلات بسیاری از تولید کنندگان و کارآفرینان استان برطرف شده است و در جلسات ستاد، نهاد‌هایی که لازم باشد و باید پاسخگو باشند به همراه خود تولید کنندگان و کارآفرینان دعوت می‌شوند تا مشکلات آنان به صورت عملی و واقعی بررسی و اقدامات لازم صورت گیرد.

دهقانی با تاکید بر این که اگر اتهامی متوجه یک فعال اقتصادی باشد نباید موجب این شود که منجر به تعطیلی واحد تولیدی شود، افزود: هیچ واحد تولیدی و صنعتی در سطح استان نباید با حکم دستگاه قضایی و مقامات قضایی تعطیل شود.

رییس کل دادگستری استان ایلام خطاب به تولید کنندگان و کارآفرینان گفت: اگر مشکلات و مطالباتی دارید یا ناهماهنگی‌هایی از سوی سازمان‌ها و نهاد‌های مسئول در جهت حمایت از شما وجود دارد ما مشکلات و دغدغه‌های شما را بررسی و در چهارچوب قانون پیگیری می‌کنیم و سازمان بازرسی استان مکلف است به نقش نظارتی که در این راستا دارد عمل کند.

دهقانی ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم اختلافاتی که در برخی از واحد‌های تولیدی بوجود می‌آید را از طریق داوری و میانجی گری و شورا‌های حل اختلاف اختصاصی که اعضای آن را خود فعالان اقتصادی تشکیل می‌دهند، حل و فصل کنیم و از این طریق از ورود پرونده‌های بیش‌تر به دستگاه قضایی جلوگیری کنیم.

در پایان این نشست که با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، مدیر عامل شرکت‌های صنعتی استان و کارآفرینان و تولید کنندگان سطح استان برگزار شد، از شهرک صنعتی ایلام بازدید و از یک واحد تولیدی که ۱۰۰ درصد تولیدات خود را صادر و باعث ارزآوری برای استان و کشور می‌شود، با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.