رییس کل دادگستری استان گلستان، دادستان گالیکش را مامور بررسی موضوع ساخت و ساز کنار پارک ملی گلستان کرد.

هادی هاشمیان رییس کل دادگستری استان گلستان در جلسه روز شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان گلستان گفت: ایجاد شهرک ویلایی در حاشیه پارک ملی گلستان که به عنوان ذخیره گاه زیست‌کره در یونسکو ثبت شده است پذیرفته نیست و با متخلفان این حوزه برخورد می‌شود.

هاشمیان افزود: بر اساس اعلام محیط زیست استان بخشی از زمین‌های این شهرک ویلایی ۳۷ هزار مترمربعی در محدوده پارک ملی گلستان است.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: به دادستان گالیکش ماموریت ویژه داده‌ایم تا با همکاری محیط زیست، اداره منابع طبیعی، امور آب و بنیاد مسکن، مساحت این شهرک و میزانی که در محدوده منابع طبیعی و محیط زیست و حریم رودخانه قرار دارند مشخص کنند.

هاشمیان ادامه داد: همچنین دادستانی موظف است نحوه الحاق زمین‌های این شهرک به بافت روستای تنگراه و ساخت و ساز‌های این منطقه را بررسی و برای متخلفان پرونده تشکیل دهد.

وی در ادامه جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان به موضوع ساخت و ساز‌های غیرمجاز در شهر‌های استان هم اشاره کرد و از شهرداران خواست: به جای این که منتظر بمانند متخلفان بسازند و سپس در کمیسیون ماده ۱۰۰ جریمه کنند، جلوی تحلف را بگیرند و هیچ بهانه‌ای در این زمینه پذیرفته نیست.

میرمحمد غراوی معاون عمرانی استاندار گلستان هم در جلسه مزبور گفت: واریز هرگونه پول در روستا‌ها فقط باید به حساب دهیاری‌ها باشد و اگر دهیار یا عضو شورای روستا برای صدور مجوز‌های ساخت و ساز در روستا‌ها، شماره حساب شخصی به مردم ارائه کنند متخلف است و در صورت مشاهده این تخلفات، عضویت فرد در شورا از سلب می‌کنیم.