در جدیدترین نمونه از سیاسی‌کاری رژیم‌های غربی، شورای به اصطلاح حقوق بشر سازمان ملل با محوریت چند رژیم غربی بویژه اروپایی‌ها بیانیه‌ای را بر ضد کشورمان صادر کرد؛ بهانه این بیانیه ضدایرانی، اجرای حکم قصاص یک قاتل به درخواست خانواده متقول در ایران بوده است.

حقوق بشر مدت‌هاست که به دستمایه سیاسی‌کاری و کاسبی رژیم‌های غربی تبدیل شده است و در این راستا نهادهای حقوق بشری جهانی نیز ابزار این رژیم‌ها شده‌اند.

رژیم‌های غربی به گواه هزاران سند تاریخی، خود بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند؛ با این وجود از طریق مجامع به اصطلاح حقوق بشری جهانی که توسط خودشان اداره می‌شود! به محکوم کردن کشورهای مستقل با استناد به بهانه‌های واهی می‌پردازند.

جدیدترین نمونه از سیاسی‌کاری‌ حقوق بشری اروپایی!

در جدیدترین نمونه از سیاسی‌کاری‌ حقوق بشری رژیم‌های غربی، شورای به اصطلاح حقوق بشر سازمان ملل با محوریت چند رژیم غربی بویژه اروپایی‌ها بیانیه‌ای را بر ضد کشورمان صادر کرد؛ بهانه این بیانیه ضدایرانی، اجرای حکم قصاص یک قاتل به درخواست خانواده متقول در ایران بوده است.

در همین راستا، علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان روز شنبه ۵ مهر در جریان بازدید از زندان تهران بزرگ با اشاره به ادعای برخی دولت‌های غربی مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران، تصریح کرد: بزرگ‌ترین ناقض حقوق ملت ایران، دولت‌های غربی هستند که با وضع و اجرای تحریم‌های ظالمانه، حقوق همه مردم ایران را زیر پا گذاشته و با گستاخی تمام و به دروغ مدعی حمایت از حقوق یک یا چند فرد متهم یا مجرم هستند.

معاون امور بین‌الملل قوه‌قضاییه در ادامه افزود: امروز دولت‌های غربی نمی‌توانند در جایگاه مدعی حقوق مردم ایران بنشینند، بلکه باید تمام‌قد در جایگاه متهم در برابر ملت ایران بایستند و پاسخگوی جنایات و خسارات ناشی از تحریم‌های ظالمانه بر آحاد مردم ایران باشند.

اما رژیم‌های غربی بویژه اروپایی‌ها به هیچ وجه در جایگاهی نیستند که به اتهام‌زنی‌های واهی حقوق بشری علیه کشورمان مبادرت ورزند؛ فارغ از همدستی آنها با رژیم آمریکا در تضییق علیه ملت ایران با تحریم‌های ظالمانه، اروپایی‌ها در نقاط دیگر جهان از جمله در کشورهای خودشان مشغول نقض حقوق بشر و حتی جنایت علیه بشریت هستند.

نقش پررنگ اروپایی‌ها در جنایت علیه مردم یمن

یمن و جنایات روزانه‌ای که در این کشور به دست ائتلاف متجاوز سعودی رخ می‌دهد، بارزترین نمونه جنایت علیه بشریت است که نقش رژیم‌های اروپایی نیز در این جنایت پررنگ است.

انبار تسلیحاتی رژیم سفاک سعودی و موشک‌ها و بمب‌های ریز و درشت این رژیم که بر سر زنان و کودکان و غیرنظامیان یمنی آوار می‌شود، از سوی غربی‌ها از جمله اروپایی‌ها تجهیز و تأمین می‌شود.

کشته شدن ۱۷ هزار غیرنظامی یمنی با تسلیحات اروپایی!

طبق اعلام وزیر حقوق بشر دولت نجات ملی یمن، از فروردین ۹۴ که ائتلاف متجاوز سعودی به یمن تجاوز کرد تا شهریور ۹۹، حدود ۱۷ هزار غیرنظامی یمنی در نتیجه بمباران‌های سعودی‌های جنایتکار جان‌باخته‌اند. نکته قابل تامل آنکه، ۴ هزار نفر از این ۱۷ هزار قربانی، کودک هستند.

همچنین در طول بیش از ۵ سال تجاوز سعودی‌ها به یمن که همچنان ادامه دارد، بالغ بر ۵ میلیون یمنی بی‌خانمان شده‌اند و حدود ۵۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی یمن تخریب شده‌ است.

علاوه بر اینها، طبق گفته وزیر حقوق بشر دولت نجات ملی یمن، در اثر تجاوزات مکرر ائتلاف سعودی، ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار یمنی در شرایط نیاز به کمک‌های بشردوستانه قرار گرفته‌اند.

آمارهای فوق‌الذکر تنها گوشه‌ای از مصائب روزافزون مردم یمن است؛ مصائبی که بانیان آن رژیم‌های غربی بویژه اروپایی‌ها هستند که برای درآمدزایی و تصاحب دلارهای نفتی رژیم سعودی، تسلیحات و جنگ‌افزارهای کشتار جمعی را در اختیار این رژیم سفاک و کودک‌کش قرار می‌دهند.

مشارکت برلین در کشتار مردم یمن

همین آلمان که بواسطه قصاص یک قاتل در ایران آن هم به درخواست خانواده مقتول، بانی صدور بیانیه ضدایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل می‌شود، شریک رژیم سعودی در کشتار مردم یمن است چرا که روز جمعه ۲۳ فروردین ۹۸، شورای امنیت آلمان به ریاست آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور طی مصوبه‌ای محرمانه، مجوز فروش مجدد سلاح به عربستان سعودی را که به دنبال قتل «جمال خاشقجی» متوقف شده بود، صادر کرد.

تصمیم دولت آلمان برای فروش مجدد سلاح به رژیم سعودی درست پنج روز پس از یک جنایت فجیع توسط ارتش متجاوز سعودی در یمن صورت گرفت. در روز یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸ جنگنده‌های ارتش متجاوز سعودی، مدرسه دخترانه الرایه واقع در منطقه سعوان استان صنعا یمن را بمباران کردند که در نتیجه این جنایت، حدود ۴۰ دانش آموز دختر کشته و زخمی شدند.

البته دولت آلمان در زمان منع صادرات تسلیحات به عربستان نیز کماکان مخفیانه به سعودی‌ها سلاح می فروخت؛ بر اساس افشاگری یکی از نمایندگان مجلس فدرال آلمان، دولت این کشور در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۹ یعنی از دی ۹۷ تا فروردین ۹۸ یک میلیارد و یکصد میلیون دلار سلاح به عربستان سعودی فروخته بود!

طبق اعلام یک موسسه بین‌المللی غربی موسوم به «صلح استکهلم» که به بررسی قرارداد‌های تسلیحاتی می‌پردازد، عربستان سعودی بهترین خریدار تسلیحات ساخت آلمان است و به تنهایی یک چهارم تسلیحات آلمانی از جمله تانک را خریداری می‌کند.

وزارت اقتصاد آلمان در مهرماه سال ۹۷ صریحا در واکنش به پرسش یکی از احزاب این کشور اعلام کرد که در فاصله زمانی بین ۱۴مارس تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۸، مجوز ۸۷ مورد فروش سلاح صادر شده که یکی از آن‌ها مربوط به صادرات ۲۵۴ میلیون یورویی سلاح به عربستان سعودی بوده است.

اما علاوه بر آلمان که در بالا به مواردی از مشارکت این کشور در جنایت علیه مردم یمن با فروش سلاح به عربستان سعودی اشاره شد، دو دولت اروپایی دیگر یعنی انگلیس و فرانسه نیز که اخیراً بواسطه قصاص یک قاتل، کشور ما را آماج هجمه‌های حقوق بشری قرار داده‌اند، در زمره سردمداران تسلیح رژیم متجاوز سعودی هستند.

جنگ کثیفی که برای پاریس سود سرشاری دارد!

در سپتامبر ۲۰۱۷ (شهریور ۹۶)، نشریه ایندیپندنت به نقل از مؤسسه «وارچایلد» انگلیس اعلام کرد که «شرکت‌های انگلیسی از زمان حمله عربستان به یمن از مارس ۲۰۱۵، شش میلیارد پوند از صادرات سلاح به این کشور درآمد کسب کرده‌اند». فرانسه نیز سومین صادرکننده بزرگ تسلیحات در جهان است و عربستان سعودی و امارات متحده عربی، بزرگ‌ترین خریداران تسلیحات فرانسوی هستند.

در خرداد سال ۹۸، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه از تجاوز عربستان سعودی به یمن با عبارت «جنگ کثیف» یاد کرد، اما همان زمان رویترز افشا کرد که در مدت اخیر، فرانسه یک میلیارد یورو سلاح به عربستان‌سعودی فروخته است!

البته دامنه نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت توسط رژیم‌های اروپایی به مشارکت آنها در کشتار مردم یمن خلاصه نمی‌شود اما همین حدود ۱۷ هزار غیرنظامی یمنی کشته شده با تسلیحات آمریکایی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی رژیم سعودی سند روشنی از جنایات اروپایی‌هاست.

بنابراین باید از شورای حقوق بشر سازمان ملل که در واکنش به قصاص یک قاتل در ایران آن هم به درخواست خانواده مقتول، بیانیه صادر می‌کند! این سوال را پرسید که چرا در قبال کشته شدن ۱۷ هزار غیرنظامی یمنی با تسلیحات آمریکایی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی، علیه این رژیم‌های غربی، یک بیانیه خشک و خالی صادر نمی‌کند؟!