رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: کارگروه صیانت از موقوفات با مسئولیت رییس کل دادگستری این استان و به دبیری مدیرکل اداره اوقاف و با عضویت دادستان مرکز و تعدادی از ادارات مرتبط تشکیل می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور آزادگان جهان، امام حسین (ع) در جلسه هم اندیشی متولیان و امنا موقوفات استان قزوین گفت: سنت حسنه وقف از مصادیق صدقه جاریه و دارای ثواب و فضیلت‌های بسیاری است و در آن، ارزش‌ها و اخلاق‌های اسلامی از جمله نوع‌دوستی، خیرخواهی و مردم‌گرایی به اوج می‌رسد و دیوار‌های سست و متزلزل خودخواهی، غرور و بی‌تفاوتی نسبت به دیگران فرو می‌ریزد.

مقام ارشد قضایی استان قزوین بیان کرد: در واقع وقف یک سرمایه ماندگار از گذشتگان برای آیندگان بوده و منافعش برای همه مردم جامعه است، چراکه بحث وقف مصداقی از حقوق عامه است و باید از آن صیانت شود و یک بحث شخصی نیست.

رییس کل دادگستری استان قزوین ضمن بیان این که ابتدا خود مردم باید حافظ و نگهبان حقوق بیت المال باشند و بعد مسئولین، گفت: دستگاه قضایی به عنوان یک ناظر امین، قطعا با کسانی که بخواهند به حقوق عمومی از جمله وقف و اراضی ملی تعرض غیر قانونی کنند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: امروز در این جلسه مصوب شد تا مجمع موقوفات استان قزوین در راستای رسیدگی به مشکلات موقوفات تشکیل شود و همچنین مصوب شد یک کارگروه صیانت از موقوفات با مسئولیت رییس کل دادگستری استان و به دبیری مدیرکل اداره اوقاف و با عضویت دادستان مرکز و تعدادی از ادارات مرتبط تشکیل شود تا در راستای صیانت از وقف و اراضی ملی فعالیت مستمر داشته باشند.