رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به جوانگرایی در قوه قضاییه طی سال‌های اخیر، گفت: در سال‌های اخیر متوسط سن قضایی در کشور و استان کرمان کاهش یافته و در حال حاضر بخش قابل توجهی از قضات کشور و استان کرمان را جوانان تشکیل می‌دهند.
یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان در نشست با گروه مشاوران جوان استانداری کرمان عنوان کرد: رسالت اصلی نسل جوان در برهه کنونی، شناخت دقیق و عمیق از کشور و جریانات سیاسی و غیرسیاسی منطقه و در حوزه بین المللی و نیز حرکت در مسیر سعادت کشور با محوریت رهبر معظم انقلاب اسلامی و نگاه و اندیشه بلند ایشان است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه روحیه جوانی با آرمان گرایی پیوند خورده است، خاطرنشان کرد: تلاش جوانان در دوران مبارزات انقلابی و سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تحقق آرمان‌ها و اهداف این انقلاب بود، زیرا می‌دانستند که رهبری دینی این انقلاب، قله‌هایی از ارزش‌های انسانی و اسلامی را برای آن تعریف کرده و باید برای رسیدن جامعه به این قله تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه دستیابی به اهداف والای انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر همراهی مردم و اعتماد عمومی امکانپذیر است، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس و اوایل انقلاب تمامی ظرفیت‌های جوانان به عنوان نیرو‌های پرانگیزه و علاقه‌مند به اهداف بلند اسلامی بر مبنای مطالبه گری در جهت اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی به کار گرفته شده بود؛ زیرا همه انقلاب را به عنوان یک آرمان قبول داشتیم و باور این بود که این حکومت که در کلان اسلامی است، در اجزا نیز باید اسلامی باشد.

موحد تاکید کرد: در آن زمان جوانان کشور باید در جبهه‌های مختلف علمی، تولیدی، سیاسی و نظامی باید می‌جنگیدند و از کلیت نظام سیاسی اسلامی و نوپای خود دفاع می‌کردند که این جنگ‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشتند و جوانان امروز نیز باید این اهداف و آرمان‌ها را همواره مد نظر داشته باشند.

وی با اشاره به جوانگرایی در قوه قضاییه طی سال‌های اخیر، گفت: در سال‌های اخیر متوسط سن قضایی در کشور و استان کرمان کاهش یافته و در حال حاضر بخش قابل توجهی از قضات کشور و استان کرمان را جوانان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز نیز شرایط کشور همانگونه است و جوانان کشور باید در عرضه و میدان کنونی در مسیر آرمانخواهی، آرمان طلبی و دفاع از ارزش‌ها حرکت کنند تا انقلاب مسیر خود را به خوبی ادامه دهد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این که نظام استکباری دنیا ماهیت استکبار ستیزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دنیا بر نمی‌تابد، زیرا با منافع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن‌ها همخوانی ندارد، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران نمادی از استکبارستیزی شکل گرفته و از این رو دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن به این نظام به کار گرفته اند.

موحد یادآور شد: دشمنان و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درصدد هستند که مردم را در مقابل دین قرار دهند؛ زیرا این حکومت ماهیت دینی دارد و مردمسالاری این نظام از آن جهت اهمیت دارد که ماهیت دینی دارد و به همین دلیل در تجزیه تحلیل‌ها و میزگرد‌های خود دائما به ماهیت این نظام می‌تازند.

وی به دیدار مشترک با استاندار کرمان اشاره و با گلایه مندی از کم توجهی مدیران اجرایی و مسئولان به مسائل اجتماعی جامعه تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد دادگستری بر مبنای تجربیات و نیرو‌های متخصص خود به موضوع ساماندهی آسیب‌های اجتماعی ورود کند که این کار با انتخاب شهرک صنعتی به عنوان پایلوت اجرای طرح و ایجاد پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی قضایی دنبال شده و تاکنون نیز خدمات خوبی در حوزه شهری، مبارزه با مواد مخدر، احداث مراکز زیربنایی از جمله مدرسه، انتقال کوره‌های آهک پزی و صدور اسناد هویتی ساکنان این منطقه ارائه شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به لزوم توانمندسازی مردم ساکن در حاشیه شهر کرمان با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، یاداور شد: براساس خدمات ارائه شده به مردم در این مناطق، هم اکنون اعتماد عمومی جلب شده و زمینه همکاری مردم این محله‌ها با مدیران و دستگاه‌های اجرایی به منظور رفع مشکلات موجود ایجاد شده است.

موحد تصریح کرد: در ساماندهی وضعیت آسیب‌های اجتماعی معقدیم که حاکمیت باید سیاست گذاری کرده و زیرساخت‌های لازم را برای ارتقا سطح زندگی مردم فراهم کند و با همکاری خیران ومعین‌های اقتصادی مشکلات این حوزه برطرف شود.

وی تاکید کرد: در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی ومناطق حاشیه نشین در کرمان به دنبال ارائه الگویی کشوری برای پیشگیری از وقوع جرم و تبیین راه‌های صحیح سالم سازی محیط جامعه هستیم.

رییس گروه مشاوران جوان استانداری کرمان نیز با بیان این مطلب که از اواخر شهریورماه ۱۱ نفر از جوانان استان را به عنوان مشاوران جوان استانداری منصوب شده اند، تاکید کرد: تلاش شده که نمایندگانی از گروه‌های مختلف سیاسی و تخصص‌های مختلف در این گروه استفاده شده و تاکید اصلی بر شایسته سالاری بوده است.

زندی اظهارداشت: در ابتدای امر چهار کارگروه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، علمی و پژوهشی و توسعه و امور زیربنایی در گروه مشاوران جوان استانداری کرمان شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط با گروه‌های مختلف جوانان استان کرمان از رویکرد‌های اصلی گروه مشاوران جوان استانداری کرمان به شمار می‌رود.