مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی گفت: میزان طلاق‌های ثبت شده خراسان رضوی در سال جاری کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

محمد حسن بهادر، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با میزان از حذف طلاق نامه‌های فیزیکی و صدور الکترونیکی سند طلاق توسط دفاتر رسمی طلاق در این استان از اواخر مرداد ماه امسال خبر داد و بیان کرد: میزان طلاق‌های ثبت شده خراسان رضوی در سال جاری کاهش ۱۱ درصدی داشته و این مهم با همراهی و همکاری دستگاه‌های متولی در سال‌های اخیر و اقدامات انجام شده از جمله برگزاری کلاس‌های آموزشی پیش از ازدواج، انجام آزمایشات ژنتیک برای پیشگیری از تولد نوزادان معلول و داشتن خانواده‌ای سالم و همچنین کلاس‌های مشاوره قبل از طلاق حاصل شده است.

وی در ادامه گفت: ۱۷ هزار و ۴۲ ازدواج در استان خراسان رضوی به ثبت رسیده که ۹.۳ درصد از کل ازدواج‌های کشور را شامل می‌شود و پس از تهران رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

بهادر ادامه داد: در از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان مشهد شاهد ثبت ۹ هزار و ۳۲۳ واقعه ازدواج بوده ایم و پس از شهرستان مشهد به ترتیب نیشابور، تربت حیدریه و سبزوار دارای بیشترین آمار ازدواج استان خراسان رضوی و کلات، مه ولات و خواف نیز دارای کمترین واقعه طلاق ثبت شده در استان خراسان رضوی بوده اند.

در استان خراسان رضوی ۲۲۰ دفتر رسمی ازدواج و ۱۱۰ ددفتر رسمی طلاق وجود دارند که به عنوان مرجع ثبت رسمی ازدواج و طلاق فعالیت می‌کنند.